Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiS zawiesił Rafała Piaseckiego. Na jego życzenie
Rafał Piasecki
27.02.2017 | 17:11

PiS zawiesił Rafała Piaseckiego. Na jego życzenie

Rafał Piasecki jest podejrzewany o znęcie się nad żoną.

Na zdjęciu: W ostatnich tygodniach radny Rafał Piasecki pojawia się w mediach w innej roli niż oczekiwałby.

Fot. ST

Radny Rafał Piasecki został zawieszony w roli członka Prawa i Sprawiedliwości, a także klubu radnych. Jest to pokłosie skandalu obyczajowego, który ujrzał światło dzienne w minionym tygodniu.

Jak poinformował przewodniczący zarządu miejskiego partii Łukasz Schreiber, Piasecki sam wystąpił o zawieszenie go. Taki stan rzeczy ma potrwać do momentu, gdy „sprawa, o której rozpisują się media zostanie wyjaśniona”. – Prosimy o uszanowanie prywatności Pana Radnego oraz jego Rodziny – czytamy w komunikacie.

Problemy rodzinne Rafała Piaseckiego wyszły na jaw po piątkowej publikacji Expressu Bydgoskiego. Radny tłumaczył, że został pobity pod kościołem przez mężczyznę, który towarzyszył jego żonie, ale jak można było wyczytać w dalszej części artykułu, istnieją podejrzenia, że sam zadał sobie obrażenia. Prowadzone jest także śledztwo, które ma wyjaśnić, czy polityk znęcał się nad swoją żoną.

Czytaj także: Rafał Piasecki: Gejom mówię stanowcze NIE!

Głośno o Piaseckim było także w końcówce stycznia, gdy na swoim profilu na facebooku opublikował post, w którym zaapelował do osób homoseksualnych, aby „swoje skłonności zachowały dla siebie i nie osaczały reszty świata, a w szczególności Bydgoszczy patologiami seksualnymi”.


Powiązane treści