Bydgoszcz
6C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 8 • L 4
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
20C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPKP PLK inwestuje w projekt modernizacji linii kolejowych. Podróż ma być szybsza i wygodniejsza
Dworzec Bydgoszcz Główna
30.01.2018 | 11:39

PKP PLK inwestuje w projekt modernizacji linii kolejowych. Podróż ma być szybsza i wygodniejsza

Na zdjęciu: Podróż z Bydgoszczy w kierunku Gorzowa Wlkp. ma być szybsza i bardziej komfortowa.

Fot. ED

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na dokumentację przedprojektową dla prac na liniach kolejowych między Bydgoszczą a Kostrzynem. Podróż ma być bezpieczniejsza, szybsza i wygodniejsza.

Podpisany w poniedziałek kontrakt opiewa na kwotę 5,3 mln zł netto i dotyczy opracowania dokumentacji przedprojektowej dla zadania „Prace na liniach kolejowych 18, 203, na odcinku Bydgoszcz – Piła – Krzyż – Gorzów Wlkp. – Kostrzyn wraz z elektryfikacją odcinka Piła – Kostrzyn”. – Naszym celem jest kolej bezpieczna, komfortowa i punktualna. Podpisanie tej umowy to kolejny krok na drodze do tego ambitnego celu – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Celem studium jest wypracowanie optymalnego wariantu realizacyjnego inwestycji na liniach nr 18 i 203, na trasie o długości 255 km. Połączenia z Bydgoszczy i Torunia do Gorzowa Wielkopolskiego mogą zostać zelektryfikowane. W planach jest także poprawa warunków komunikacji pociągów towarowych i modernizacja peronów.

Realizacja tej inwestycji jest bardzo ważna zarówno dla naszego regionu, ale także dla mieszkańców Wielkopolski i województwa kujawsko – pomorskiego. Elektryfikacja umożliwi ruch pociągów pasażerskich dalekobieżnych z Gorzowa do Poznania, Bydgoszczy czy Gdańska, co stanowi przełom dla możliwości komunikacyjnych województwa i jego gospodarczego rozwoju. Elektryfikacja stwarza też nowe warunki dla połączeń międzynarodowych – mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Prace wykona biuro projektów TPF Sp. z o.o. Rekomendowane będą warianty do dalszych szczegółowych analiz. Wybór optymalnego wariantu planowany jest na I kwartał 2019 r. Termin zakończenia prac nad studium, to II kwartał 2019 r.


Powiązane treści