Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

PKP PLK odnowiły 15 peronów na terenie Kujaw i Pomorza. Będzie łatwiej wsiąść do pociągu

Dodano: 17.11.2022 | 14:06

Na zdjęciu: Prace na terenie Kujaw i Pomorza objęły przebudowę 15 peronów na stacjach i przystankach Gniewkowo, Suchatówka, Papowo Toruńskie, Turzno, Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń oraz Książki.

Fot. PKP PLK

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowały 15 peronów. Pasażerowie mają wygodniejszy dostęp do kolei na linii z Poznania przez Toruń do Olsztyna.

Szczegóły inwestycji PKP PLK, realizowanej w ramach ogólnopolskiego projektu o wartości blisko 100 mln zł, współfinansowanego ze środków unijnych POIiŚ, przedstawiono na czwartkowej (17 listopada) konferencji prasowej w Bydgoszczy. Jest to część wielkiego programu kolejowego, zakładającego ponad 240 inwestycji o wartości 77 miliardów złotych.

Prace na terenie Kujaw i Pomorza objęły przebudowę 15 peronów na stacjach i przystankach Gniewkowo, Suchatówka, Papowo Toruńskie, Turzno, Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń oraz Książki. – Efektem prac są wygodniejsze podróże na trasie z Poznania przez Toruń do Olsztyna (linia kolejowa nr 353 Poznań Wschód – Skandawa) – podkreśla PKP PLK. Głównym celem projektu było zwiększenie dostępności kolei, zwłaszcza dla osób o ograniczonej mobilności. Ponadto, zwiększono bezpieczeństwo i komfort pasażerów, oczekujących na przyjazd pociągu.

W ramach inwestycji zamontowaliśmy 130 stojaków rowerowych, zachęcając rowerzystów do korzystania z kolei – podkreślił Piotr Szłapiński, dyrektor projektu z ramienia Polskich Linii Kolejowych. W ramach przebudowy peronów powstały pochylnie, oznakowanie dla osób niedowidzących, wiaty wyposażone w ławki, oparcia czy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Przystanki zostały wyposażone w nowe oświetlenie LED oraz podniesione, tak by pasażerom łatwiej było wsiąść do pociągu.

CZYTAJ TAKŻE: Modernizacja stacji Bydgoszcz Zachód. Wprowadzone zostaną udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
1 rok temu

A co z przystankami: Bydgoszcz Osowa Góra, Bydgoszcz Łęgnowo, Bydgoszcz Fordon? Przecież te przystanki to ruina