Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Modernizacja stacji Bydgoszcz Zachód. Wprowadzone zostaną udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 17.11.2022 | 12:20

Na zdjęciu: Trwa modernizacja stacji Bydgoszcz Zachód.

Fot. PKP PLK / wizualizacja

Trwają prace nad budynkiem stacji Bydgoszcz Zachód. Ma on zapewnić pasażerom większy komfort i bezpieczeństwo.

Prace budowlane nad budynkiem stacji rozpoczęły się jeszcze przed wakacjami. Dzięki nim elewacja zyska nową kolorystykę, a na budynku pojawi się nowy zegar i podświetlona nazwa stacji. Wewnątrz zostanie urządzona nowa poczekalnia z dużymi oknami, nowymi ławkami i oświetleniem oraz klimatyzacja.

Na przyjazd pociągu będzie można oczekiwać na nowym zadaszonym przedsionku. Wprowadzony zostanie również szereg usprawnień dla osób z niepełnosprawnościami, takich jak oznaczenia w alfabecie Braille’a, linie prowadzące z polami uwagi czy dotykowe mapy dworca.

Modernizację przejdzie też otoczenie budynku. Pojawi się tam nowe oświetlenie, a także nowe ławki i kosze na śmieci. Koszt inwestycji wynosi 4,3 mln zł. Jest ona realizowana przez PKP SA i jej zakończenie planowane jest w połowie przyszłego roku.

W ostatnim czasie w tamtym rejonie wyremontowano najbardziej zniszczone odcinku ul. Flisackiej. Zadanie zostało wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, a jego koszt wyniósł 57 tys. zł.

Dzięki temu programowi zostaną również doświetlone przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Mińskiej z ul. Flisacką. Przeznaczono na ten cel 70 tys. zł.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
miki
miki
1 rok temu

Taki budynek dworca powinien być na stacji Bydgoszcz Wschód…