Bydgoszcz
21C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 23 • L 20
28C
Nd
27C
Pon
26C
Wt
23C
Sr
23C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiPlace zabaw – kupne czy własnoręcznie zrobione?
plac_zabaw_fitness_malpszon
01.05.2020 | 12:16

Place zabaw – kupne czy własnoręcznie zrobione?

Na zdjęciu: Aktywna zabawa pozwala ćwiczyć dziecku sprawność ruchową i poprawia ogólną koordynację ciała

Fot. mat. autora

Dzieci mają niespożyte pokłady energii. Gdy tylko otwierają oczy, rozpościera się przed nimi świat pełen tajemnic, które pragnie się odkryć. Każdy rodzic wie, jak ważne jest to, aby rozwijać wyobraźnię najmłodszych i pozwalać im poznawać świat. Dzieci bardzo dobrze uczą się w ruchu. W ten sposób szybko przyswajają wiedzę, a przy tym zużywają nadmiar energii. Doskonałym rozwiązaniem dla każdego malucha jest plac zabaw ogrodowy. Pozostaje tylko pytanie czy lepiej postawić na gotowy zestaw, czy spróbować wykonać go samodzielnie?

Plac zabaw w ogrodzie – przestrzeń ucząca kreatywności

Ogrodowe place zabaw to przestrzeń, w której dziecko uczy się nowych umiejętności. Aktywna zabawa pozwala ćwiczyć sprawność ruchową i poprawia ogólną koordynację ciała. Plac zabaw do ogrodu często uczy także współpracy. Dzieci, bawiąc się z rówieśnikami, nabierają umiejętności dzielenia się i empatii. Istnieje zarówno możliwość zamówienia gotowego placu, jak i jego samodzielnej budowy. Obie opcje mają swoje zalety, ale także wady. Przy własnoręcznej budowie trzeba się przygotować na to, że może ona pochłonąć sporo czasu. Każda fuszerka czy zaniedbanie może mieć katastrofalne skutki, dlatego nie jest to robota dla osób, które mają problem z cierpliwością. Należy zadbać o to, aby wszystko było idealnie wykończone, nie można pozostawić żadnej drzazgi, ani wystającego gwoździa. W przypadku kupnych produktów o te wszystkie szczegóły zadba producent.

TH9A5567

TH9A6162

Plac zabaw – cena i gwarancja

Place zabaw ogrodowe, zamówione w sklepie, pozwalają także zaoszczędzić czas, który pochłonęłaby budowa. Kolejną różnicą między tymi wariantami jest kwestia finansów. Domowej roboty urządzenia są tańsze, jednak nie mają gwarancji. W przypadku, kiedy coś ulegnie zniszczeniu, trzeba liczyć na swoje umiejętności. Kupne place zabaw posiadają okres gwarancyjny, są też często wytrzymalsze, jednak ich cena jest wyższa. Obie wersje posiadają swoich zwolenników, niezależnie od tego, na który wariant człowiek się zdecyduje, pewne jest, że plac zabaw dla dzieci do ogrodu zawsze jest dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści