Bydgoszcz
6C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 8 • L 4
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
20C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePlaga kradzieży w Fordonie. Policja prowadzi śledztwo
Fordon-SP66-ulica-Prejsa-BB
10.01.2018 | 16:52

Plaga kradzieży w Fordonie. Policja prowadzi śledztwo

Policja bada sprawę kilku przypadków włamań, do których doszło minionej nocy w Fordonie.

Na zdjęciu: Do jednej z kradzieży doszło na ulicy Juliana Prejsa. Złodzieje skorzystali z niedziałającego oświetlenia ulicznego.

Fot. Błażej Bembnista

W nocy w Fordonie doszło – według nieoficjalnych informacji – do kilkunastu prób kradzieży z włamaniem do pojazdów. Policja potwierdza, że otrzymała dziś pięć zgłoszeń dotyczących przywłaszczenia radia samochodowego.

Kilkanaście zniszczonych aut, wybite szyby i skradzione odbiorniki – to nieoficjalny bilans wczorajszych działań złodziei na terenie Fordonu. Do kradzieży miało dojść na Tatrzańskim i na Przylesiu. Na terenie tego drugiego osiedla przestępcy mieli ułatwione zadanie – zarówno dziś, jak i wczoraj w okolicy ulicy Łochowskiego nie działało oświetlenie uliczne.

Policja potwierdza, że odnotowała dziś pięć zgłoszeń kradzieży z włamaniem, podczas których doszło do uszkodzenia pojazdu i zabrania z niego radia. Jak przekazała nam st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej, do tego typu zdarzeń doszło na ulicy Prejsa (Przylesie – obszar, gdzie nie działały lampy), Kleina, Wyzwolenia i Rataja, a także na osiedlu Bajka. Aktualnie trwa poszukiwanie sprawców. Jak zaznaczyła Kowalska, niektóre kradzieże mogły nie zostać jeszcze zgłoszone na policję.

Do tematu wrócimy.


Powiązane treści