Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Plaża w Pieczyskach już otwarta. Zobacz, jak się zmieniła [ZDJĘCIA]

Dodano: 06.07.2021 | 12:32

Na zdjęciu: Modernizacja plaży w Pieczyskach trwała przez dwa miesiące.

Fot. mat. prasowe UM Koronowo

We wtorek otwarta została plaża w Pieczyskach. Do wykonania pozostały jeszcze ostatnie poprawki, ale chętni już mogą cieszyć się wypoczynkiem nad wodą.

Umowa na modernizację plaży w Pieczyskach została podpisana na początku maja. W ramach inwestycji wykonano m.in. promenadę z desek kompozytowych, taras widokowy z zejściem na plażę, zestaw zabawowy w formie statku i dwie drewniane wiatry z kręgiem ogniskowym, stołami i ławkami. Wszystko zostało uzupełnione małą architekturą w postaci m.in. leżaków, siedzisk plażowych czy stojaków na rowery. W przyszłym roku wykonane zostaną również toalety wraz z prysznicami.

–  W poniedziałek zakończyliśmy odbiór prac na plaży. Odbiór warunkowy – oznacza to, że obiekty towarzyszące z uwagi na trwające prace usterkowe zostaną udostępnione w terminie późniejszym – poinformował burmistrz Patryk Mikołajewski we wtorek. Tego dnia rano teren plaży został udostępniony dla odwiedzających.

Zależało mi bardzo, aby to piękne miejsce nabrało funkcjonalnego charakteru. Odpowiadając na pytania, które docierają do mnie – chciałbym jasno i kategorycznie powiedzieć, że plaża pozostaje bezpłatna. To miejsce zrobione od początku z myślą o naszych mieszkańcach, im dedykowane. Liczę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – zapowiada burmistrz.

Uroczyste otwarcie plaży zaplanowano na sobotę, 17 lipca. Koronowski magistrat przewiduje dużo atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Szczegóły wydarzenia mają być znane wkrótce.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu

Plaża wygląda super. DO artykułu mały błąd się wkradł „…dwie drewniane wiatry z kręgiem ogniskowym…” Zakładam że autor miał na myśli wiaty 🙂