Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 4 • L 3
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjePlaża w Pieczyskach zmieni się nie do poznania! W planach 35-metrowy taras widokowy [WIZUALIZACJE]
18.03.2017 | 14:14

Plaża w Pieczyskach zmieni się nie do poznania! W planach 35-metrowy taras widokowy [WIZUALIZACJE]

Gmina Koronowo ma ambitny plan zmian w znanej miejscowości wypoczynkowej nad Zalewem Koronowskim.

Na zdjęciu: Taras widokowy ma być nową atrakcją nad Zalewem Koronowskim.

Fot. Urząd Gminy Koronowo

Gmina Koronowo chce realizować ambitny projekt modernizacji otoczenia cieszącej się dużym powodzeniem plaży w Pieczyskach. W ramach projektu ma powstać stała scena z widownią oraz wisienka na torcie – taras z widokiem na Zalew Koronowski.

CZYTAJ TAKŻE: Dwa bydgoskie parki zyskają nowe oblicze. Jak będą wyglądać? [WIZUALIZACJE]

Nowe budynki mają powstać na zboczu miejskiej plaży. Zaplanowano budowę obiektu pełniącego funkcję zaplecza turystycznego dostosowanego do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. W projekcie zarezerwowano miejsce dla wspomnianej sceny z miejscami dla publiczności oraz przestrzenią na instalację nagłośnienia. Na plaży ma ponadto znaleźć się zjeżdżalnia wodna dla dzieci oraz plac zabaw.

Najbardziej rewolucyjnym pomysłem koronowskiego magistratu jest jednak 35-metrowy taras widokowy, z którego będzie można obserwować wyjątkowe zakątki Zalewu Koronowskiego. Ma on przyciągnąć do Pieczysk nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości i gmin, ale również turystów spoza regionu.

W ramach zmian w Pieczyskach mają powstać również boiska do piłki nożnej i siatkówki z trybunami oraz urządzenia do fitnessu. Planowane jest również wzniesienie wiaty z grillem. Wszystko ma dopełnić budowa nowego pomostu i mola wraz z drogą dojazdową. Cała przestrzeń ma zostać uzupełniona małą architekturą, w szczególności ławkami, prysznicami i stojakami na rowery.

W tegorocznym budżecie gminy na realizację przedsięwzięcia przewidziano 600 tysięcy złotych. Termin rozpoczęcia i zakończenia prac jest na razie nieznany.


Powiązane treści