Bydgoszcz
13C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 11
14C
Nd
16C
Pon
16C
Wt
12C
Sr
12C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjePlaża w Pieczyskach zmieni się nie do poznania! W planach 35-metrowy taras widokowy [WIZUALIZACJE]
taras_widokowy_pieczyska_001_UGKoronowo
18.03.2017 | 14:14

Plaża w Pieczyskach zmieni się nie do poznania! W planach 35-metrowy taras widokowy [WIZUALIZACJE]

Gmina Koronowo ma ambitny plan zmian w znanej miejscowości wypoczynkowej nad Zalewem Koronowskim.

Na zdjęciu: Taras widokowy ma być nową atrakcją nad Zalewem Koronowskim.

Fot. Urząd Gminy Koronowo

Gmina Koronowo chce realizować ambitny projekt modernizacji otoczenia cieszącej się dużym powodzeniem plaży w Pieczyskach. W ramach projektu ma powstać stała scena z widownią oraz wisienka na torcie – taras z widokiem na Zalew Koronowski.

CZYTAJ TAKŻE: Dwa bydgoskie parki zyskają nowe oblicze. Jak będą wyglądać? [WIZUALIZACJE]

Nowe budynki mają powstać na zboczu miejskiej plaży. Zaplanowano budowę obiektu pełniącego funkcję zaplecza turystycznego dostosowanego do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. W projekcie zarezerwowano miejsce dla wspomnianej sceny z miejscami dla publiczności oraz przestrzenią na instalację nagłośnienia. Na plaży ma ponadto znaleźć się zjeżdżalnia wodna dla dzieci oraz plac zabaw.

Najbardziej rewolucyjnym pomysłem koronowskiego magistratu jest jednak 35-metrowy taras widokowy, z którego będzie można obserwować wyjątkowe zakątki Zalewu Koronowskiego. Ma on przyciągnąć do Pieczysk nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości i gmin, ale również turystów spoza regionu.

W ramach zmian w Pieczyskach mają powstać również boiska do piłki nożnej i siatkówki z trybunami oraz urządzenia do fitnessu. Planowane jest również wzniesienie wiaty z grillem. Wszystko ma dopełnić budowa nowego pomostu i mola wraz z drogą dojazdową. Cała przestrzeń ma zostać uzupełniona małą architekturą, w szczególności ławkami, prysznicami i stojakami na rowery.

W tegorocznym budżecie gminy na realizację przedsięwzięcia przewidziano 600 tysięcy złotych. Termin rozpoczęcia i zakończenia prac jest na razie nieznany.


Powiązane treści