Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePo alkoholu wsiadł za kierownicę volkswagena i doprowadził do zderzenia z BMW [ZDJĘCIA]
21.08.2023 | 01:16

Po alkoholu wsiadł za kierownicę volkswagena i doprowadził do zderzenia z BMW [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KPP Radziejów

Niemal dwa promile alkoholu miał we krwi 21-latek, który wsiadł za kierownicę volkswagena i doprowadził do zderzenia z bmw, które następnie dachowało. Mężczyzna za swoje zachowanie – jak mówią policjanci – odpowie przed sądem.

Do tego zdarzenia doszło w piątkowy (18 sierpnia) wieczór w miejscowości Miłachówek (gmina Topólka, powiat radziejowski), a do policjantów zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych wpłynęło kwadrans przed godziną dwudziestą drugą.

Z ustaleń funkcjonariuszy radziejowskiej drogówki wynika, że 21-letni mężczyzna kierujący volkswagenem passatem, zjechał na przeciwległy pas drogi i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym autem BMW, które następnie zjechało na pobocze i dachowało. W obu pojazdach w sumie podróżowały trzy osoby, wszystkie zostały przebadane na miejscu przez ratowników medycznych i nie odniosły w zdarzeniu poważniejszych obrażeń.

Szybko okazało się, że kierujący volkswagenem wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to badanie alkomatem, które we krwi 21-latka wykazało niemal dwa promile. Jakby tego było mało, mężczyzna miał orzeczony czynny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, w okresie obowiązywania zakazu kierowania. Czyn ten zagrożony jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments