Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Po odejściu Witkowskiego z ZDMiKP: Bruski wyznaczył tymczasowego następcę

Dodano: 22.04.2020 | 15:22

Na zdjęciu: Wojciech Nalazek (z lewej) będzie pełnił obowiązki dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przez najbliższe trzy miesiące.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rafał Bruski przyjął dymisję Jacka Witkowskiego ze stanowiska dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Wyznaczono już osobę, która będzie pełnić jego obowiązki.

W środę rano ZDMiKP poinformował o złożeniu rezygnacji przez Jacka Witkowskiego z funkcji dyrektora naczelnego. Jako powód tej decyzji podano „przyczyny osobiste” – spekuluje się jednak, że jest to efekt ostatniego zamieszania w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. W połowie marca pracownicy Wydziału Organizacji Transportu wprowadzili bowiem sobotni rozkład jazdy w dni powszednie, co przyczyniło się do zwiększonego napełnienia m.in. porannych kursów dowożących bydgoszczan do pracy. Fala krytyki sprawiła, że ZDMiKP powoli przywracał kursowanie niektórych linii według standardowego rozkładu – ostatecznie po wprowadzeniu rządowego rozporządzenia drogowcy i tak musieli przywrócić powszedni plan jazdy.

Po południu oświadczenie ws. rezygnacji Witkowskiego wydał urząd miasta. – Prezydent Rafał Bruski przyjął rezygnację ze stanowiska dyrektora ZDMIKP Jacka Witkowskiego – informuje biuro prasowe ratusza. Wiadomo też, kto przez najbliższe trzy miesiące będzie pełnił jego obowiązki – od 23 kwietnia 2020 roku będzie to dotychczasowy zastępca dyrektora ZDMiKP ds. utrzymania infrastruktury, Wojciech Nalazek.


CZYTAJ TAKŻE: Puste obietnice, pełne kontenery. Sprawdziliśmy, jak Komunalnik radzi sobie z wywozem odpadów


Istnieje prawdopodobieństwo, że Nalazek będzie dalej kierował pracami ZDMiKP. Urząd miasta podaje, że po upływie trzech miesięcy prezydent podejmie decyzje o powierzeniu funkcji dyrektora zarządu dróg pełniącemu obowiązki bądź rozpisze konkurs, który go wyłoni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
3 lat temu

Bruski również do dymisji bo jak wytłumaczyć to co powinno być załatwione w 2019 roku np działania rajców miasta dotyczących rozmów i podpisanie stosownych umów w temacie oświetlenia i konserwacji lamp. Miasto tonie w ciemnościach A rajcowie w 2020 roku dopiero zasiedli do rozmowy. SKANDAL!!!!
To samo w temacie śmieci!!!!!!!!! Nie wspomnę o beznadziejnej PŁYCIE STAREGO RYNKU!!!!!!!!! Za ten wygląd BRUSKI z własnego konta powinien poprawić wygląd i zapłacić. Bruski jest tak beznadziejny że nie nadaje się na stanowisko prezydenta miasta.