Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZDMiKP bez dyrektora. Jacek Witkowski złożył wypowiedzenie
22.04.2020 | 10:24

ZDMiKP bez dyrektora. Jacek Witkowski złożył wypowiedzenie

Na zdjęciu: Jacek Witkowski pełnił funkcję dyrektora ZDMiKP od kwietnia 2018 roku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Jacek Witkowski rezygnuje ze stanowiska. Dziś rano złożył wypowiedzenie.

Pragniemy poinformować, że dziś (22 kwietnia) Dyrektor Naczelny Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy pan Jacek Witkowski złożył z przyczyn osobistych rezygnację z pełnionej funkcji – przekazał rzecznik drogowców Tomasz Okoński.

Wiadomość o odejściu Witkowskiego z pełnionej funkcji jako pierwszy podał redaktor bydgoskiej „Gazety Wyborczej” Andrzej Tyczyno. Jak napisał w swoim artykule, według nieoficjalnych informacji dyrektor ZDMiKP stracił zaufanie Rafała Bruskiego po fali krytyki, jaka spadła na drogowców ze względu na organizacje komunikacji miejskiej w początkowym okresie epidemii koronawirusa. W środę, 18 marca ZDMiKP wprowadził na niemal wszystkich liniach sobotnie rozkłady jazdy. Już pierwszy poranek ich funkcjonowania w dzień powszedni obnażył – i to po raz kolejny – krótkowzroczność i nieprzygotowanie wydziału organizacji transportu – pasażerowie jechali bowiem do pracy przepełnionymi tramwajami i autobusami. Drogowcy zaczęli następnie wprowadzać dodatkowe kursy czy zmieniać rozkład niektórych linii na ten obowiązujący w dni powszednie, a ostateczny powrót do „normalnego” planu jazdy nastąpił po wprowadzeniu przez rząd 25 marca obostrzeń związanych z ograniczeniem liczby pasażerów w pojazdach transportu zbiorowego.

Drogowcy byli jednak już wcześniej krytykowani za błędy w układaniu rozkładów jazdy, funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej na najważniejszych skrzyżowaniach, opieszałość w realizacji inwestycji drogowych czy podejście do uwag ze strony społecznej.

Dyrektor Witkowski objął rządy w ZDMiKP pod koniec kwietnia 2018 roku, po wygraniu konkursu na to stanowisko. Wcześniej jednak pełnił obowiązki dyrektora po tym, jak z funkcji zrezygnował Tomasz Szymański. Przed objęciem funkcji dyrektora naczelnego Witkowski był zastępcą dyrektora ds. infrastruktury. W zarządzie dróg pracował od 1994 roku.

AKTUALIZACJA: – Prezydent Rafał Bruski przyjął rezygnację ze stanowiska dyrektora ZDMIKP Jacka Witkowskiego – poinformowało w środę po południu biuro prasowe urzędu miasta. Wiadomo też, kto przez najbliższe trzy miesiące będzie pełnił jego obowiązki – od 23 kwietnia 2020 roku będzie to dotychczasowy zastępca dyrektora ZDMiKP ds. utrzymania infrastruktury, Wojciech Nalazek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miki
Miki
1 rok temu

Szkoda. Dobry fachowiec z niego

Marek
Marek
1 rok temu

Na pewno wszyscy w zarządzie są dobrzy nie mają bladego pojęcia o funkcjonowaniu komunikacji A do dymisji powinien się podać Pan Prezydent

Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Najgorsze jest to ze temu bydlakowi wlos z glowy nie spadnie. Jako spadochroniarz trafi na eksponowane stanowisko mniej prestiżowe oraz rzucające sie w oczy a podobnie wynagradzane. Światła np.na Wojska jak absurdalne byly tak sa.

Powiązane treści