[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Po pijanemu „kręcił bączki” busem po parkingu. Zabawę przerwała policja

Dodano: 13.07.2021 | 09:58

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło w Chełmnie.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Policjanci z Chełmna w niedzielny wieczór zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden po pijanemu wsiadł do busa i „kręcił nim bączki”, a drugi niespełna godzinę później prowadził ten sam pojazd pod wpływem alkoholu i środków odurzających. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 11 czerwca po godz. 20:00. – Funkcjonariusze w trakcie patrolu ulicy Polnej najpierw usłyszeli pisk opon, a następnie zauważyli busa, którego kierujący na parkingu przy jednym z marketów wprowadza pojazd w poślizg. Policjanci podjęli więc interwencję – opisuje asp. Tomasz Zieliński z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.
W trakcie kontroli okazało się, że kierowca busa jest nietrzeźwy. Policjanci ustalili także, że 31-latek stracił prawo jazdy za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Ale to nie koniec zdarzeń z udziałem busa – niespełna godzinę później, tym razem pod Chełmnem, ten sam patrol ponownie zauważył wcześniej kontrolowany pojazd.

Mundurowi szybko zorientowali się, że za kierownicą tym razem siedzi mężczyzna będący wcześniej pasażerem. Funkcjonariusze wiedzieli już, że obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów, dlatego postanowili zatrzymać 25-latka do kontroli. Gdy ten zorientował się, że policjanci jadą za nim, zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo, ale po krótkim pościgu został zatrzymany – dodaje asp. Zieliński.


CZYTAJ TAKŻE: Pościg ulicami Bydgoszczy. 16-latek z narkotykami próbował uciec policji


25-latek oprócz tego, że nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, podobnie jak jego kolega kierował busem po piciu alkoholu. Dodatkowo badanie narkotestem wykazało, że był pod wpływem środków odurzających. – Pojazd odholowano na parking strzeżony, natomiast on sam został umieszczony w policyjnym areszcie. Mężczyzna już wcześniej był karany za ucieczkę przed policjantami i kierowanie w stanie nietrzeźwości. 25-latek najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Jakie teraz poniesie konsekwencje – zadecyduje sąd – przekazuje chełmińska policja.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Stuk i Puk from Chełmno