Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Po pożarze smażalni ryb i baru w Pieczyskach. Jest zbiórka na odbudowę znanych punktów gastronomicznych

Dodano: 14.08.2021 | 13:18

Na zdjęciu: Z pożarem smażalni ryb i baru w Pieczyskach przez kilka godzin walczyli w piątek, 13 sierpnia strażacy z Bydgoszczy, Koronowa, Mąkowarska, Gościeradza oraz Wierzchucina Królewskiego.

Fot. OSP KSRG Mąkowarsko

Od kilkunastu godzin trwa internetowa zbiórka pieniędzy na odbudowę smażalni ryb oraz baru „U Kuby”, które zostały doszczętnie zniszczone w wyniku pożaru, który wybuchł w piątek, 13 sierpnia nad ranem przy ulicy Warszawskich w Pieczyskach. Jak dotąd zebrano ponad 13 tysięcy złotych. Potrzeba – kilkanaście razy tyle.

Zrzutkę zorganizowała córka właścicieli smażalni, która stanęła w płomieniach w nocy z czwartku na piątek. „35 lat temu dwóch kolegów z wojska – Stanisław i Ryszard założyło punkt małej gastronomii w Pieczyskach. Przez długie lata ciężko pracowali tworząc smażalnię ryb i bar, zdobywając renomę i uznanie klientów” – przypomina historię tego miejsca pani Kaja. I dodaje, że przez ten czas „w pracy towarzyszyły im ich rodziny”. „Dla każdego z nas – ich dzieci – Smażalnia Ryb pod Kotwicą i Bar u Kuby to miejsca nierozerwalnie związane z naszym życiem. Mnóstwo wspomnień, anegdot i wspólnych chwil pełnych ciężkiej pracy, ale też humoru i radości” – opisuje na portalu zrzutka.pl, gdzie uruchomiła zbiórkę.

Organizatorka zrzutki podkreśla, że w prowadzenie smażalni i baru rodziny „wkładały wiele trudu i serca”, żeby klienci „wychodzili od nich zadowoleni”. „Miejsce to najbliższe jest chyba jednak Kubie, który po latach przejął prowadzenie baru po swoim tacie” – wskazuje.

Właściciele zdecydowali, że chcą odbudować oba punkty gastronomiczne. Na ten cel potrzeba bardzo dużych środków – 230 tysięcy złotych. Do tej pory na apel organizatorki zbiórki odpowiedziało około stu osób, które wpłaciły ponad 13 tysięcy złotych. „Jeśli chcielibyście nam pomóc, będziemy bardzo wdzięczni. To miejsce ma dla nas ogromne znaczenie, a wierzymy, że wielu z Was również darzy je sentymentem” – czytamy w opisie zbiórki.

Pożar przy promenadzie w Pieczyskach wybuchł przed godziną czwartą raną w piątek, 13 sierpnia. Strażacy po dotarciu na miejsce zastali budynek smażalni oraz baru przy ul. Warszawskich niemal w całości zajęty ogniem. Musieli dodatkowo bronić sąsiednich zabudowań przed jego rozprzestrzenieniem się. W zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Przyczyny pożaru bada policja wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments