Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 0 • L -1
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePo tragicznym pożarze w regionie. Nie żyje matka i jej trzy córeczki [ZDJĘCIA]
28.10.2019 | 17:45

Po tragicznym pożarze w regionie. Nie żyje matka i jej trzy córeczki [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Maciej Rejment

Cztery osoby zginęły w tragicznym w skutkach pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Orłowskiej w Inowrocławiu. Przyczyny tragedii ustalają śledczy.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, informacja o pożarze wpłynęła do strażaków z Inowrocławia chwilę przed godziną trzynastą. Z budynku przy ul. Orłowskiej 6 ewakuowano kilkanaście osób, w tym młodą kobietę z trójką jej dzieci. – W sumie ewakuowanych zostało osiemnaście osób – precyzuje kpt. Jarosław Skotnicki z inowrocławskiej straży pożarnej.

Niestety, 31-latki, jak i trzech jej córek nie udało się uratować. Najmłodsza z nich miała raptem trzy miesiące, dwie pozostałe dziewczynki były w wieku czterech i pięciu lat.

Przez kilka godzin, z ogniem w sumie walczyło dwanaście zastępów straży pożarnej, zarówno z jednostek PSP, jak i OSP. Na miejscu zdarzenia, czynności obecnie prowadzą prokurator i biegły sądowy z zakresu pożarnictwa. Ich zadaniem będzie ustalenie przyczyn tragedii. Nieoficjalne informacje mówią o tym, że pożar mógł pojawić się w mieszkaniu obok tego, z którego wyniesiono kobietę i jej trzy córeczki, których następnie nie udało się uratować.

Inspektor nadzoru budowlanego wyłączył kamienicę z użytkowania, ewakuowani mieszkańcy w najbliższym czasie mieszkać będą w lokalach zastępczych. Po tragedii, prezydent miasta Ryszard Brejza ogłosił dwudniową żałobę, w Inowrocławiu odwołano wszystkie imprezy rozrywkowe i artystyczne.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści