Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H 16 • L 16
15C
Sob
14C
Nd
18C
Pon
16C
Wt
19C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaPo wypadku w Niemczu: Będzie wniosek o przebudowę ulicy
wypadek, niemcz - osp dobrcz 3
05.02.2019 | 11:54

Po wypadku w Niemczu: Będzie wniosek o przebudowę ulicy

Na zdjęciu: W wyniku zderzenia samochodu osobowego z autobusem obsługującym linię podmiejską ranne zostały cztery osoby.

Fot. OSP Dobrcz

Po ubiegłotygodniowym wypadku w Niemczu mieszkańcy chcą, by na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej i Kolonijnej powstało rondo.

Przypomnijmy: w piątek, 1 lutego przed godziną 8:00 na ulicy Bydgoskiej doszło do zderzenia autobusu linii podmiejskiej nr 94 z citroenem xsarą. W wyniku zderzenia ranne zostały cztery osoby – dwóch pasażerów autobusu oraz dwie osoby podróżujące samochodem osobowym.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wypadek w Niemczu. Autobus zderzył się z osobówką [ZDJĘCIA]


Od razu po wypadku pojawiły się komentarze mieszkańców, którzy uważają, że na skrzyżowaniu Bydgoskiej z Kolonijną powinno powstać rondo. Jak informuje Krajowe Forum Samorządowe, pismo w sprawie przebudowy drogi już powstaje i ma niebawem trafić do władz gminy, a także innych organów. – Nasze propozycje odnośnie zmian na ulicy Bydgoskiej w Niemczu złożymy w Kujawsko-Pomorskiej Radzie Bezpieczeństwa Drogowego, której posiedzenie odbędzie się w lutym. Zwrócimy się także do Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy w Osielsku oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego – informuje KFS.

Działacze Forum przekonują, że już wcześniej walczyli o poprawę infrastruktury drogowej w Bydgoszczy – a konkretniej na wjeździe do Osielska od strony Gdańskiej i Armii Krajowej. Propozycje nie zostały jednak zaakceptowane przez ZDMiKP.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści