Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 19 • L 14
14C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaPo wypadku w Niemczu: Będzie wniosek o przebudowę ulicy
wypadek, niemcz - osp dobrcz 3
05.02.2019 | 11:54

Po wypadku w Niemczu: Będzie wniosek o przebudowę ulicy

Na zdjęciu: W wyniku zderzenia samochodu osobowego z autobusem obsługującym linię podmiejską ranne zostały cztery osoby.

Fot. OSP Dobrcz

Po ubiegłotygodniowym wypadku w Niemczu mieszkańcy chcą, by na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej i Kolonijnej powstało rondo.

Przypomnijmy: w piątek, 1 lutego przed godziną 8:00 na ulicy Bydgoskiej doszło do zderzenia autobusu linii podmiejskiej nr 94 z citroenem xsarą. W wyniku zderzenia ranne zostały cztery osoby – dwóch pasażerów autobusu oraz dwie osoby podróżujące samochodem osobowym.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wypadek w Niemczu. Autobus zderzył się z osobówką [ZDJĘCIA]


Od razu po wypadku pojawiły się komentarze mieszkańców, którzy uważają, że na skrzyżowaniu Bydgoskiej z Kolonijną powinno powstać rondo. Jak informuje Krajowe Forum Samorządowe, pismo w sprawie przebudowy drogi już powstaje i ma niebawem trafić do władz gminy, a także innych organów. – Nasze propozycje odnośnie zmian na ulicy Bydgoskiej w Niemczu złożymy w Kujawsko-Pomorskiej Radzie Bezpieczeństwa Drogowego, której posiedzenie odbędzie się w lutym. Zwrócimy się także do Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy w Osielsku oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego – informuje KFS.

Działacze Forum przekonują, że już wcześniej walczyli o poprawę infrastruktury drogowej w Bydgoszczy – a konkretniej na wjeździe do Osielska od strony Gdańskiej i Armii Krajowej. Propozycje nie zostały jednak zaakceptowane przez ZDMiKP.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści