Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 2 • L 1
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaPo wypadku w Niemczu: Będzie wniosek o przebudowę ulicy
05.02.2019 | 11:54

Po wypadku w Niemczu: Będzie wniosek o przebudowę ulicy

Na zdjęciu: W wyniku zderzenia samochodu osobowego z autobusem obsługującym linię podmiejską ranne zostały cztery osoby.

Fot. OSP Dobrcz

Po ubiegłotygodniowym wypadku w Niemczu mieszkańcy chcą, by na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej i Kolonijnej powstało rondo.

Przypomnijmy: w piątek, 1 lutego przed godziną 8:00 na ulicy Bydgoskiej doszło do zderzenia autobusu linii podmiejskiej nr 94 z citroenem xsarą. W wyniku zderzenia ranne zostały cztery osoby – dwóch pasażerów autobusu oraz dwie osoby podróżujące samochodem osobowym.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wypadek w Niemczu. Autobus zderzył się z osobówką [ZDJĘCIA]


Od razu po wypadku pojawiły się komentarze mieszkańców, którzy uważają, że na skrzyżowaniu Bydgoskiej z Kolonijną powinno powstać rondo. Jak informuje Krajowe Forum Samorządowe, pismo w sprawie przebudowy drogi już powstaje i ma niebawem trafić do władz gminy, a także innych organów. – Nasze propozycje odnośnie zmian na ulicy Bydgoskiej w Niemczu złożymy w Kujawsko-Pomorskiej Radzie Bezpieczeństwa Drogowego, której posiedzenie odbędzie się w lutym. Zwrócimy się także do Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy w Osielsku oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego – informuje KFS.

Działacze Forum przekonują, że już wcześniej walczyli o poprawę infrastruktury drogowej w Bydgoszczy – a konkretniej na wjeździe do Osielska od strony Gdańskiej i Armii Krajowej. Propozycje nie zostały jednak zaakceptowane przez ZDMiKP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści