Bydgoszcz
26C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 26 • L 26
20C
Pon
22C
Wt
17C
Sr
20C
Czw
21C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPociągi Elf2 przekazane na Podkarpacie. Wyprodukowała je Pesa
Pesa_elf_podkarpackie_1
05.12.2017 | 07:01

Pociągi Elf2 przekazane na Podkarpacie. Wyprodukowała je Pesa

Bydgoski koncern przekaże Podkarpaciu siedem pociągów

Na zdjęciu: Łączna kwota inwestycji to ok. 140 mln zł.

Fot. Pesa Bydgoszcz

Pociąg Elf2 wyprodukowany przez bydgoską Pesę oficjalnie przekazany woj. podkarpackiemu. W ramach zamówienia na Podkarpacie trafi pięć trzyczłonowych pojazdów i dwa czteroczłonowe.

Wczoraj odbyła się oficjalna prezentacja składu, jaki trafi na tory woj. podkarpackiego. Elf2 ma 150 miejsc siedzących i 10 uchylnych. Wyposażony jest także w rozwiązania, które mają ułatwić podróżowanie pasażerom o zróżnicowanych wymaganiach. Dostosowano go do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma również przyciemniane szyby, przewijak, AED, biletomaty obsługujące transakcje bezgotówkowe i gotówkowe, specjalne uchwyty do mocowania rowerów i klimatyzację, gniazdka elektryczne oraz energooszczędne oświetlenie LED.

Bydgoski koncern zaoferował samorządowi woj. podkarpackiego siedem takich pojazdów, całość zamówienia będzie kosztować ok. 140 mln zł. Pesa daje także 84 miesiące gwarancji wraz z utrzymaniem do przeglądu P4. Do końca marca 2018 r., na Podkarpacie trafią jeszcze cztery składy: dwa trzyczłonowe i dwa czteroczłonowe.


Powiązane treści