Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPoczątek czerwca w komunikacji. Nowa linia, przenosiny przystanku i liczne utrudnienia
Linia nr 53 Bydgoszcz
31.05.2017 | 15:52

Początek czerwca w komunikacji. Nowa linia, przenosiny przystanku i liczne utrudnienia

W najbliższych dniach w komunikacji miejskiej zostanie wprowadzonych wiele zmian.

Na zdjęciu: Problemy mogą wystąpić m.in. na linii nr 53 kursującej ul. Wojska Polskiego.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Pierwsze dni czerwca przyniosą wiele zmian w komunikacji miejskiej. Oprócz planowanych od dawna korekt drogowcy wprowadzą też tymczasowe rozwiązania na potrzeby organizowanych w mieście wydarzeń.

W czwartek funkcjonowanie rozpocznie linia nr 96 w relacji Błonie-Przyłęki przez Trzciniec. W związku z tym wprowadzone zostaną także korekty godzin odjazdów linii 91. Wraz z początkiem miesiąca zmieni się także lokalizacja przystanku Piaski w kierunku Smukały. Na wniosek rady osiedla autobusy kursujące do Smukały będą wjeżdżały na pętle i zatrzymywały się przy słupku przystankowym.

W piątek odbędzie się Parada Perkusyjna, a związanych z tym utrudnień należy spodziewać się w rejonie ronda Grunwaldzkiego. Przemarsz z ul. Garbary na Wyspę Młyńską rozpocznie się o godz. 18. Przez cały weekend ze zmianami w komunikacji miejskiej będą musieli radzić sobie mieszkańcy Fordonu. O reorganizacji związanej ze Świętem Starego Fordonu piszemy TUTAJ.

Na niedzielę zaplanowana jest za to „Kamienna 5”. Bieg potrwa od 9 do 11:30 i wystartuje z ul. Artyleryjskiej, z której zawodnicy przeniosą się na ul. Kamienną. Dlatego też autobusy linii nr 83 kursować będą zmienioną trasą. Z Czyżkówka o godz. 8:55 i 9:39 pojadą ulicami Artyleryjską – Zaświat – Zygmunta Augusta – Unii Lubelskiej – Dworcową – Fredry – Śniadeckich – Krasińskiego – Markwarta – Sieńki – Moniuszki – Skłodowskiej Curie – Łęczycką – Fordońską (powrót na stałą trasę), zaś kursy z godz. 10:12 i 10:52 realizowane będą trasą Artyleryjska – Gdańska – Chodkiewicza – Ogińskiego – Powstańców Wielkopolskich – Wyszyńskiego – Skłodowskiej Curie – Łęczycka – Fordońska (powrót na stałą trasę). Z os. Tatrzańskiego autobusy jeździć będą tradycyjną drogą.

ROZKŁAD JAZDY ZDMIKP NA METROPOLIABYDGOSKA.PL – ZOBACZ!

Tego samego dnia odbędzie się V Rodzinny Rajd Rowerowy Pamięci Jana Pawła II. W godzinach 10-11:45 mogą wystąpić zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na ul. Nowodworskiej, Ugory, Solskiego, Wojska Polskiego, Ogińskiego, Sułkowskiego, Modrzewiowej i Gdańskiej.

Także w niedzielę odbędzie się Parada Bajkowa. Przemarsz zostanie poprowadzony placem Wolności, Gdańską, Focha, Karmelicką, bulwarem im. Prezydenta Gabriela Narutowicza na Wyspę Młyńską. Między 12:00 a 12:50 należy spodziewać się czasowych utrudnień w komunikacji tramwajowej.


Powiązane treści