Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w organizacji ruchu w Fordonie. Autobusy pojadą inaczej
linia 81 Bydgoszcz
31.05.2017 | 15:20

Zmiany w organizacji ruchu w Fordonie. Autobusy pojadą inaczej

Zmiany zostaną wprowadzone z powodu Święta Starego Fordonu.

Na zdjęciu: Zmiany dotyczą m.in, linii nr 81.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

W weekend odbędzie się III edycja Święta Starego Fordonu. W związku z organizacją wydarzenia Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wprowadzi zmiany w organizacji ruchu i w siatce połączeń autobusowych.

Zmiany w organizacji ruchu

piątek (od godz. 20)
Wyłączona z ruchu pojazdów zostanie ul. Bydgoska od ronda Buxakowskiego do ul. Rynek. Początkowo zostanie zamknięty wjazd z ronda Buxakowskiego, a następnie, sukcesywnie, będąwyłączane wloty z ulic Góralskiej, Piekary, Filomatów, Modrzewskiego, Przy Bóżnicy.

Ulica Wyzwolenia (odcinek od ul. Targowisko do ul. Rynek) i ul. Rynek będą zamykane równocześnie z innymi wlotami prowadzącymi ruch do ul. Bydgoskiej, pomiędzy godz. 20:00- 21:00. Ruch pojazdów na ul. Bydgoskiej i Wyzwolenia ograniczony będzie tylko dla organizatorów imprezy i służb komunalnych.

Po zamknięciu ul. Bydgoskiej autobusy komunikacji miejskiej obsługujące Stary Fordon zostaną przekierowane na trasy zmienione w kierunku pętli autobusowej przy ul. Styki ulicami Ametystową, Kasztelańską, Andersa i Wyzwolenia. Tymi samymi ulicami będzie poprowadzona droga dla mieszkańców.

ROZKŁAD JAZDY ZDMIKP NA METROPOLIABYDGOSKA.PL – ZOBACZ!

sobota (0:00)-poniedziałek (2:00)
W sobotę od godzin nocnych będzie wyłączony z ruchu obszar centralny Starego Fordonu obejmujący ul. Bydgoską, ul. Wyzwolenia (od Targowisko do ul. Rynek), ul. Rynek, nabrzeże Wisły w okolicy ul. Frycza Modrzewskiego oraz fragmenty ulic doprowadzających ruch do opisywanego obszaru m.in: Zakładowa, Promenada, Filomatów, Piekary, Przy Synagodze, Góralskiej.

niedziela (od 13:00)
Poza wyłączeniami z ruchu wprowadzonymi w sobotę nastąpi dodatkowa zmiana w organizacji ruchu związana z wyłączeniem z ruchu fragmentu ul. Produkcyjnej na odcinku od ul. Sielskiej do ul. Przy Tartaku oraz ulicy Dworzec (na odcinku od przejazdu kolejowego do ul. Przy Tartaku). Wyłączenie z ruchu opisanych ulic będzie związane z przeprowadzeniem inscenizacji historycznej na terenie położonym w bezpośredniej bliskości ul. Produkcyjnej.

Komunikacja miejska w czasie Święta Starego Fordonu (2-4 czerwca)
Linia autobusowa nr 65
Kursy do pętli Nad Wisłą (Łoskoń / Zajezdnia) zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną ulicami: Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa, powrót na stałą trasę. Kursy do pętli Dworzec Leśne zostaną skierowane trasą czasowo zmienione z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską, powrót na stałą trasę.

WEEKENDOWE ZMIANY W INNYCH CZĘŚCIACH MIASTA – CZYTAJ TUTAJ!

Linia autobusowa nr 75
Kursy do pętli Ostromecko zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską, most Fordoński, powrót na stałą trasę. Kursy do pętli Przylesie zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami: most Fordoński, Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa powrót na stałą trasę.

Linia autobusowa nr 81
Kursy do pętli Skandynawska / Ikea (Tor Regatowy, Przemysłowa) zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską powrót na stałą trasę. Kursy do pętli Tatrzańskie zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa, powrót na stałą trasę. Kursy do pętli Eskulapa zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską powrót na stałą trasę. Kursy do pętli Tatrzańskie zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa, powrót na stałą trasę.

Linia autobusowa nr 33N
Kursy do pętli Piaski zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską powrót na stałą trasę. Kursy do pętli Tatrzańskie (Łoskoń / Zajezdnia) zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa, powrót na stałą trasę.

Dodatkowo na trasach objazdu dla tych linii będą funkcjonowały dwa tymczasowe przystanki na ulicy Ametystowej (na wysokości BFM): – rondo Buxakowskiego (Ametystowa/Fordońska) kierunek do Centrum (przed pasem lewoskrętu w ulicę Fordońską), rondo Buxakowskiego (Ametystowa/Fordońska) kierunek Tatrzańskie (na wysokości posesji Ametystowej 2). Na zmienionych trasach dla opisanych linii, będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki.


Powiązane treści