Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePoczątek remontu drogi na granicy Kapuścisk. To efekt wielu inwestycji w tym rejonie
25.02.2021 | 16:20

Początek remontu drogi na granicy Kapuścisk. To efekt wielu inwestycji w tym rejonie

Na zdjęciu: Ulica Mokra zyska nową podbudowę i nawierzchnię, zmiany czekają także jej skrzyżowanie z ul. Chemiczną.

Fot. mat. prasowe / ZDMiKP

Rozpoczęły się prace przy modernizacji ulicy Mokrej na pograniczu Kapuścisk oraz osiedla Zimne Wody – Czersko Polskie. Wymieniona zostanie na niej nawierzchnia, przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ulicą Chemiczną.

Remont ul. Mokrej to efekt kilku inwestycji przeprowadzonych w jej rejonie w minionych latach. Powstało tam bowiem wiele magazynów, do których konieczne jest zapewnienie dogodnego dojazdu. Park logistyczny wymaga dróg zdolnych obsłużyć przede wszystkich pojazdy ciężarowe.

Po kilku miejskich inwestycjach takich jak budowa ulicy Nowokieleckiej (dziś już pod nazwą Franciszka Dachtery) czy remont części ulicy Nowotoruńskiej, tym razem za inwestycję odpowiada inwestor zewnętrzny. W planach ma wymianę blisko pół kilometra nawierzchni ulicy Mokrej – od wspomnianego już skrzyżowania z ul. Chemiczną do wyjazdu z pętli autobusowej (gdzie powstanie nowy peron wraz z wiatą). Konstrukcja drogi ma być również wzmocniona, zaplanowano również wybudowanie chodnika i przebudowę kanalizacji deszczowej.

Ale to nie wszystko, bo w rejonie obiektów magazynowych powstaną nowe przejścia dla pieszych i zjazdy na tereny inwestycyjne. Zmiany czekają również skrzyżowanie Mokrej z Chemiczną. Wyznaczony zostanie tam lewoskręt dla samochodów jadących ul. Chemiczną, łuki zakrętu zostaną też poszerzone, aby spełniać wymagania ciężarówek i autobusów. Na samej ulicy nowy fragment drogi dla rowerów i zatoki autobusowe.

Mimo prac ruch odbywa się na razie bez większych utrudnień. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, możliwe są okresowe utrudnienia z powodu ruchu wahadłowego.

CZYTAJ TEŻ: Sytuacja na bydgoskim rynku mieszkaniowym

3.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści