Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pod Bydgoszczą powstaje droga dla rowerów. Połączy trzy gminy

Dodano: 10.03.2021 | 09:39

Na zdjęciu: Dwa nowe odcinki dróg dla rowerów powstaną wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244.

Fot. ZDW Bydgoszcz

Rozpoczęła się budowa drogi dla rowerów wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244 z Tryszczyna przez Bożenkowo do węzła w Maksymilianowie. Inwestycję realizuje powiat bydgoski wykorzystując dofinansowanie unijne. Koszt prac to dwa miliony złotych. 

Inwestycja dla rowerzystów realizowana jest na odcinku o długości ponad 6 kilometrów. Jak podkreśla Zarząd Dróg Wojewódzkich, ułatwi ona komunikację na terenie kilku gmin: Bydgoszczy (zapewniając dojazd do osiedla Janowo), Koronowa i Osielska. – Połączone zostaną istniejące już ścieżki: Bydgoszcz-Koronowo i Koronowo-Bożenkowo – informuje ZDW.

W ramach zadania powstają dwa odcinki dróg rowerowych o szerokości 2 metrów. Pierwszy fragment o nawierzchni z betonu asfaltowego zacznie się na skrzyżowaniu z dawną drogą krajową nr 25 (przy restauracji) do mostu nad Brdą. – Drugi odcinek przebiegający przez las od mostu nad Brdą (skrzyżowania z droga do Domu Pomocy Społecznej) do węzła Maksymilianowo otrzyma na przeważającej części nawierzchnię mineralną – podali drogowcy.

Prace nad nową trasą dla jednośladów rozpoczęły się od, jak zaznacza ZDW, „niezbędnych wycinek”, a wkrótce rozpoczną się roboty ziemne. Zadanie realizuje powiat bydgoski przy wsparciu środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego. – Zakończenie inwestycji planowane jest jesienią. Będzie ona objęta 5-letnią gwarancją – podaje zarząd dróg. Koszt prac budowlanych to 1,96 miliona złotych.

To nie jedyne prace na DW 244, zapowiadane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich na 2021 rok. – Planujemy też odnowić nawierzchnie na dwóch odcinkach jezdni: od dawnej drogi krajowej nr 25 w stronę mostu nad Brdą i za Bożenkowem. W tym roku ZDW w Bydgoszczy zleci również wykonanie projektu niezbędnego do modernizacji mostu nad Brdą. Docelowo zostanie on również wyposażony w ciąg pieszo-rowerowy wraz z niezbędnymi dojazdami – zapewniają drogowcy.

3.7 3 votes
Article Rating
Pod Bydgoszczą powstaje droga dla rowerów. Połączy trzy gminy
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hubert
Hubert
2 lat temu

Pod Bydgoszczą…a w Bydgoszczy buduje się mosty-buble gdzie tych ścieżek nie ma.I tu ..podobnie jak w Stolicy…buta i zero odpowiedzialnosci

Last edited 2 lat temu by Hubert