Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przebudowa Pod Skarpą czeka na ważne pozwolenie. Prace wreszcie ruszą w 2023 roku?

Dodano: 11.08.2022 | 18:16

Na zdjęciu: Wąska ulica Pod Skarpą w rejonie kilkunastu budynków mieszkalnych i przystanku autobusowego nie posiada chodnika.

Fot. BB

Czy w przyszłym roku dojdzie do zapowiadanego od wielu miesięcy remontu odcinka ulicy Pod Skarpą od Korfantego do Sybiraków? Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej złożył wniosek o wydanie ważnej decyzji – zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, a miasto znalazłoby na ten cel pieniądze w nowym budżecie, inwestycja mogłaby zostać zrealizowana w 2023 roku.

W ostatnich latach ulica Pod Skarpą, będąca popularnym skrótem z Fordonu w kierunku Osielska i centrum Bydgoszczy, była remontowana etapami. Modernizację przeszły odcinki od Jasinieckiej do Zamczysko oraz od Sybiraków do Jasinieckiej; wymieniono także nawierzchnię na ulicy Zamczysko. Do wykonania pozostał odcinek od ulicy Korfantego do Sybiraków. Prace w tym miejscu były już planowane na 2020 rok, lecz po analizie własności gruntów okazało się, że część ulicy znajduje się na terenach prywatnych. Konieczne było więc przygotowanie dokumentacji umożliwiającej minimalne przesunięcie tej ulicy na działki miejskie.

Kolejny etap prac nad Pod Skarpą – obejmujący także zniszczony odcinek od ulicy Zamczysko do granicy z gminą Osielsko – miał nastąpić w 2021 roku. Na inwestycję miały zostać środki budżetowe z puli 12 milionów złotych na budowę i modernizację ulic oraz obsługę terenów inwestycyjnych. Awaria Mostu Uniwersyteckiego sprawiła, że drogowcy musieli przeznaczyć środki z przebudowy m.in. Pod Skarpą na naprawę przeprawy.


SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Hulajnogi zablokowały ratusz! Bydgoski Ruch Miejski walczy o uporządkowanie ich parkowania


Ruch na wąskiej drodze w kierunku Myślęcinka i Osielska jest coraz większy. W ostatnich miesiącach zakończono budowę kompleksu mieszkaniowego Osiedle Pod Skarpą, w ramach którego powstały aż 22 budynki mieszkalne. To jednak nie koniec rozbudowy terenów w rejonie osiedla Eskulapa – w miejscu dawnej stadniny deweloper Budstol Invest prowadzi budowę domów szeregowych, a przy pobliskiej ulicy Żemojtela planowana jest kolejna inwestycja mieszkaniowa spółki PBR Wyrzysk.

Czy planowana jest również oczekiwana rozbudowa ulicy Pod Skarpą? Pod koniec czerwca Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej złożył wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – niezbędne do rozpoczęcia prac na dotąd niewyremontowanym fragmencie ruchliwej trasy. – Planujemy uzyskać je jesienią. W tym roku chcemy uzyskać komplet dokumentacji – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. Przebudowana Pod Skarpą ma zyskać nową nawierzchnię, a także bardzo oczekiwany chodnik i oświetlenie.

Pozostaje najważniejsze pytanie: kiedy mogą rozpocząć się prace? Rzecznik zarządu dróg deklaruje, że zadanie będzie gotowe do realizacji w przyszłym roku – wszystko zależy jednak od tego, czy środki na ten cel znajdą się w przyszłorocznym budżecie miasta. Jeśli tak, nieremontowany od lat odcinek w rejonie Osiedla Pod Skarpą oraz do granicy miasta wreszcie będzie łatwiejszy do przejechania i korzystania przez pieszych – chyba że zdarzy się kolejna wielka awaria…

PRZECZYTAJ TAKŻE: Park & Ride Bydgoszcz będzie niewypałem? System ma wystartować jesienią

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel kraju IV świata
obywatel kraju IV świata
1 rok temu

Przy gruntach należących m.in. do założycieli PO w Bydgoszczy nie wypada nie budować nowych dróg i modernizować starych. Podstawowa domena Bruskiego – wpierw potrzeby naszych!