64% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 22 • L 19
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPodbiły Dolny Śląsk! Koszykarki Artego wygrały ze Ślęzą Wrocław
Energa Basket Liga Kobiet_ Artego Bydgoszcz-Wisła Can-Pack Kraków_ Artego Arena Bydgoszcz_ SF, JS (12)
16.12.2018 | 20:49

Podbiły Dolny Śląsk! Koszykarki Artego wygrały ze Ślęzą Wrocław

Dla bydgoszczanek to ósma wygrana w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: Elżbieta Międzik (z piłką w ręku) zdobyła 13 punktów, w tym to ona w czwartej kwarcie trafiła w kluczowym momencie rzut zza linii 6,75 m.

Koszykarki Artego Bydgoszcz nie zwalniają tempa! W Energa Basket Lidze odniosły właśnie ósmą wygraną, pokonując w wyjazdowym spotkaniu Ślęzę Wrocław.

Po wygranej w poprzedni weekend nad Wisłą Can-Pack Kraków (70:60), bydgoski zespół udał się do stolicy Dolnego Śląska na starcie ze Ślęzą, która w poprzedniej serii spotkań dość niespodziewanie przegrała z łódzkim Widzewem.

INFORMACJE Z ARTEGO I ASTORII W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i przez długi czas inicjatywę na parkiecie miały wrocławianki, które po 10 minutach gry prowadziły 21:18, a potem tę minimalną przewagę utrzymywały. Artego prowadzenie wypracowało sobie na półtorej minuty przed końcem drugiej kwarty. Zza linii 6,75 m trafiła Międzik, a następnie spod kosza punkty dorzuciła także Stanković i było 34:31 dla bydgoszczanek. Serbka po raz kolejny udowodniła, jak ważną jest zawodniczką dla wicemistrzyń Polski. We Wrocławiu zdobyła 21 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką zespołu.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich dziesięciu minutach gry. Na trzy minuty przed końcem spotkania, Ślęza prowadziła 62:60, jednak wtedy znów zryw przeprowadziły bydgoszczanki. I podobnie, jak w pierwszej połowie także i wtedy trójkę trafiła Międzik, dwa punkty dołożyła Stanković, a w zaciętej końcówce także Morrison. Artego wygrało we Wrocławiu 67:63, wywożąc ze stolicy Dolnego Śląska niezwykle cenne i ważne dwa punkty do ligowej tabeli.

Bydgoski zespół nie będzie próżnował. Już w najbliższą środę podopieczne Tomasza Herkta rozegrają zaległy mecz z 1. kolejki w Toruniu z tamtejszą Energą (19:00).

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 11. KOLEJKA – 16.12.2018 R.
ŚLĘZA WROCŁAW – ARTEGO BYDGOSZCZ 63:67 (21:18, 12:16, 17:16, 13:17)

ŚLĘZA: Palenikova 19 (3×3), Udodenko 14 (2×3, 6 zb.), Burdick 11 (8 zb.), Colson 7 (1×3, 7 as.), Szybała 4 – Kastanek 8 (6 zb.), Dobrowolska, Miletić.

ARTEGO: Stanković 21 (7 zb.), Morisson 14 (7 zb.), Międzik 13 (3×3, 5 zb.), McBride 10 (1×3, 7 zb., 8 as.), Szott-Hejmej 6 (1×3) – Radocaj 2, Poboży 1.

Sędziowali: Tomasz Trojanowski, Michał Chrakowiecki, Tomasz Tybor.
Komisarz EBLK: Ryszard Jabłoński.