Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Podróbki na giełdzie i w sklepie na Wyżynach. Zatrzymano 56-latkę

Dodano: 06.09.2023 | 09:34

Na zdjęciu: Straty na szkodę pokrzywdzonych firm zostały oszacowane na kwotę 80 tysięcy złotych.

Fot. KMP Bydgoszcz

56-latka, która na giełdzie przy ulicy Glinki oraz w jednym ze sklepów w Bydgoszczy oferowała do sprzedaży podrobioną odzież, torebki i buty światowych marek, usłyszała 31 zarzutów złamania przepisów. Straty pokrzywdzonych podmiotów sięgają blisko 90 tysięcy złotych.

Kryminalni z komisariatu na Wyżynach ustalili, że 56-letnia mieszkanka powiatu bydgoskiego wprowadza do obiegu odzież i inne przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Proceder miał miejsce na terenie targowiska przy ulicy Glinki w Bydgoszczy.

By to sprawdzić pojechali tam w minioną niedzielę (3 września). Na weryfikację swoich podejrzeń nie musieli długo czekać. Przeszukanie straganu handlowego potwierdziło nielegalny proceder. Policjanci zabezpieczyli „podróbki” warte dziewięć tysięcy złotych i zatrzymali kobietę handlującą nimi – opisuje kom. Lidia Kowalska z biura prasowego bydgoskiej policji. Po przedstawieniu jej w komisariacie zarzutów dotyczących złamania przepisów ustawy prawo własności przemysłowej, została ona zwolniona do domu.

Okazało się, że to niczego jej nie nauczyło. Policjanci ustalili, że 56-latka swoją działalność prowadzi również w jednym ze sklepów na Wyżynach w Bydgoszczy i w poniedziałek skierowali tam swoje kroki. – Zastali kobietę w prowadzonym przez nią sklepie podczas sprzedaży odzieży, również opatrzonej podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Kryminalni zabezpieczyli tam odzież, torebki i obuwie – wylicza Kowalska. Straty na szkodę pokrzywdzonych firm zostały oszacowane na kwotę 80 tysięcy złotych. Mieszkanka powiatu bydgoskiego ponownie trafiła do komisariatu, gdzie usłyszała 23 zarzuty z tej samej ustawy.

Łącznie policjanci przedstawili 56-latce 31 zarzutów z ustawy o ochronie prawa własności przemysłowej związanych z wprowadzaniem do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za przestępstwo sprzedaży „podróbek” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku, gdy jest to stałe źródło dochodu nawet 5 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments