[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPodwodne ujęcia z Astorii. Zobacz film z nowego basenu! [WIDEO]
09.11.2020 | 09:45

Podwodne ujęcia z Astorii. Zobacz film z nowego basenu! [WIDEO]

Zakończyła się budowa basenu Centrum Rekreacji Astoria. Film z dna pływalni przygotowało FlyFoto.PRO.

Budowa nowej Astorii trwała dwa lata, a wzniesienie obiektu poprzedziły prace rozbiórkowe dawnych budynków pochodzących z przełomu lat 50. i 60., w tym hali sportowej. Kompleks w nowym wydaniu ma elewację ze stali kortenowskiej, która w trakcie prac budowlanych przechodziła proces patynowania (czyli powstawania jednolitej kolorystyki płyt przypominającej rdzę). Spora część nowego budynku została przeszklona, do jego powstania wykorzystano również beton architektoniczny. Pojawiła się również żywa zielona ściana.

Najważniejszym elementem nowej Astorii jest basen o wymiarach olimpijskich – długości 50 metrów i szerokości 25 metrów. Może być on jednak przekształcany w mniejsze przestrzenie. W hali znajduje się również sala rozgrzewkowa, pomieszczenia do fitnessu, siłownie, sale szkoleniowe, a także sauny i jacuzzi. Łącznie z funkcji udostępnionych w Astorii będzie mogło korzystać kilkaset osób. Obiektem zarządza Bydgoskie Obiekty Sportowe.

W końcówce października wydano pozwolenie na użytkowane obiektu, ale uroczyste otwarcie zostało opóźnione z powodu sytuacji epidemicznej. Dzięki filmowi przygotowanemu w ubiegłą środę przez FlyFoto.PRO można jednak zobaczyć, jak wygląda basen. Zapraszamy do oglądania ujęć spod wody!

Podwodne ujęcia z Astorii. Zobacz film z nowego basenu! [WIDEO]
0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści