Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPogrzeb Żołnierzy Wyklętych: Będą zmiany w ruchu na Górzyskowie i w centrum miasta.
23.09.2021 | 12:48

Pogrzeb Żołnierzy Wyklętych: Będą zmiany w ruchu na Górzyskowie i w centrum miasta.

Na zdjęciu: Na czas uroczystości przy Bazylice i cmentarzu przy Kcyńskiej wprowadzone zostaną zakazy parkowania.

Fot. Klaudia Karczmarek/zdj. ilustracyjne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje, że od piątku do niedzieli, na czas trwania uroczystości pogrzebowych „Żołnierzy Wyklętych” planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu w obrębie Bazyliki pw. Św. Wincentego á Paulo oraz cmentarza komunalnego przy ul. Kcyńskiej.

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu w obrębie Bazyliki planowane są już na piątkowe popołudnie (24 września). Około godz. 17:00 dla ruchu kołowego zostanie zamknięta ul. Berwińskiego. Dodatkowo nastąpi likwidacja możliwości parkowania po obu stronach ulicy. W sobotę, 25 września około 18:00 zostanie zlikwidowana możliwość parkowania na wyznaczonych miejscach postojowych wzdłuż wschodniej jezdni al. Ossolińskich, a w niedzielę (26 września) od około 8:00 czasowo zlikwidowany zostanie nowy pas ruchu dla rowerów.

Na zamkniętym pasie parkingowym i pasie dla rowerów będą mogły parkować jedynie autokary związane z uroczystościami pogrzebowymi – przekazuje rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński.

Zmiany w ruchu obejmą też obręb cmentarza komunalnego przy ul. Kcyńskiej, gdzie zostaną pochowane szczątki „Wyklętych”. W sobotę, około godz. 18:00 zostanie zlikwidowana możliwość parkowania na wyznaczonych miejscach postojowych na ulicy Kcyńskiej i po obu stronach Łabiszyńskiej. W niedzielę, od godziny 8:00 Kcyńska i Łabiszyńska zostaną zamknięte dla ruchu kołowego, natomiast na jezdni południowej ulicy Szubińskiej – na odcinku od Żwirki i Wigury do Gnieźnieńskiej, na zewnętrznym pasie ruchu – zostanie czasowo umożliwiony postój autokarów związanych z uroczystościami.

Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania oraz wykonywania poleceń Policji i Straży Miejskiej, które w dniu uroczystości i dniach poprzedzających będą utrzymywały porządek w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu – apeluje Okoński.
Uroczystości pogrzebowe ppor. Tadeusz Ośki, st. sierż. Ludwika Augustyniaka i st. sierż. Floriana Dutkiewicza, a także zidentyfikowanego niedawno Zbigniewa Rostka oraz osoby oznaczonej jako „N.N” organizują Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki oraz Instytut Pamięci Narodowej. Ceremonia odbędzie się w niedzielę (26 września) uroczystą mszą świętą o godzinie 11:00; dzień wcześniej, w godz. 17:00 – 21:00 planowane jest czuwanie przy zmarłych w Auli św. Krzyża w Domu Zgromadzenia Księży Misjonarzy przy Bazylice pw. św. Wincentego A’Paulo.

Po mszy odbędzie się przemarsz konduktu na cmentarz przy ulicy Kcyńskiej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści