Bydgoszcz
25C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 4km/h NE
H 26 • L 23
22C
Wt
24C
Sr
26C
Czw
20C
Pt
21C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPokaz mody na Długiej, wystawa pocztówek, otwarte sklepy. Przed nami kolejna Niedziela Handlowa
długa bydgoszcz
07.05.2019 | 11:05

Pokaz mody na Długiej, wystawa pocztówek, otwarte sklepy. Przed nami kolejna Niedziela Handlowa

Na zdjęciu: W poprzednią Niedzielę Handlową, która odbyła się 7 kwietnia ulicę Długą odwiedziły tłumy bydgoszczan.

Fot. mat. prasowe

Już w tę niedzielę, 12 maja odbędzie się kolejna Niedziela Handlowa w centrum Bydgoszczy. Tym razem jej tematem przewodnim będzie moda – z tej okazji na ulicy Długiej odbędzie się pokaz mody. Ponadto, sklepy na obszarze od ulicy Pod Blankami do ulicy Dworcowej będą otwarte od godziny 11:00 do 15:00, a na placu przed Bydgoskim Centrum Finansowym przy ulicy Gdańskiej odbędzie się dobrze znany bydgoski Frymark.

Pierwsza Niedziela Handlowa odbyła się 7 kwietnia. Jej głównym punktem był festiwal kawy i sztuki CoffArt, który odbył się w kinie Pomorzanin. Do akcji włączyło się kilkanaście sklepów położonych w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia, które były otwarte od godziny 11:00 do 15:00. Pierwsza Niedziela Handlowa spotkała się z dużym zainteresowaniem bydgoszczan, którzy tłumnie odwiedzili zarówno festiwal kawy, jak i Frymark oraz punkty handlowe znajdujące się w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia.

Zobacz również:

Tłumy bydgoszczan odwiedziły festiwal kawy i sztuki. Niedziela Handlowa przyciąga

Po pozytywnym odbiorze kwietniowej akcji do grona sklepów, które otworzą się 12 maja dołączyły nowe punkty, położone zarówno na Gdańskiej, jak i na Długiej. Z ich ofertą będzie można zapoznać się na facebookowym profilu Centrum Miasto. Sklepy, które biorą udział w niedzieli handlowej zostaną oznaczone znakiem graficznym akcji. W nachodzącą niedzielę będzie można też zobaczyć pierwsze, próbne matryce ogłoszeń w witrynach.

Tematem przewodnim majowej drugiej Niedzieli Handlowej będzie moda. Jakie atrakcje przygotowano z tej okazji dla mieszkańców? O godzinie 12:00 na Długiej odbędzie się pokaz mody, podczas którego butiki z centrum miasta pokażą swoje najnowsze kolekcje. W klubie Ministerstwo odbędzie się akcja wymieniania ubrań – wszyscy zainteresowani udziałem w niej proszeni są o kontakt z profilem Centrum Miasto. Nie zabraknie też rozrywki dla najmłodszych – przebrani szczudlarze będą puszczać wielkie, mydlane bańki. Tak jak w kwietniu, niedziela handlowa przebiegnie w akompaniamencie muzyki na żywo, wykonywanej przez bydgoskich artystów na kilku ulicach w centrum. W zależności od miejsca usłyszeć będzie można wokalistów, saksofon, gitarę, klarnet i puzony.

Warto podkreślić, że każdej z niedziel handlowych towarzyszyć będzie przybliżenie ciekawej historii centrum miasta. Tym, co przyciągnie miłośników historii będzie drugie wydanie wystawy kolekcji widokówek Anny Perlik-Piątkowskiej i Pawła Piątkowskiego. Po sukcesie poprzedniej wystawy w Pomorzaninie, tym razem pocztówki przedstawiające dawną Bydgoszcz będą prezentowane w kamienicy na Starym Rynku 23. Warto dodać, że posiadacze kolekcji pokażą swoje zbiory z poprzedniej wystawy, jak i zupełnie nowe widokówki

W tym samym budynku odbędzie się też kolejna prezentacja prac nad makietą Podwórka Tajemnic, przedstawiającą Bydgoszcz z 1920 roku. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć kolejne etapy budowy repliki kościoła, który znajdował się w zachodniej pierzei Starego Rynku. Dzięki uprzejmości Muzeum Kanału Bydgoskiego pokazane zostaną też repliki dawnych jednostek pływających. Po odwiedzeniu Starego Rynku warto będzie wybrać na ulicę Długą – w Cafe Kino nadal oglądać można zdjęcia wnętrz bydgoskich kawiarni sprzed ponad 100 lat.

Nachodząca niedziela będzie też okazją do zdobycia cennych nagród. Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia organizuje konkurs na najlepsze zdjęcie z Niedzieli Handlowej. Poza tym ciekawą ofertę na niedzielę przedstawia też Bydgoskie Centrum Informacji i Bydgoszcz Niekonwencjonalnie, które organizują spacery z przewodnikiem – obowiązują na nie wcześniejsze zapisy. Przy okazji spaceru na Starym Mieście warto udać na Wyspę Młyńską, gdzie w sobotę i niedzielę odbędzie się coroczne układanie dywanów kwiatowych. Ponadto, Stowarzyszenie Pracownia z ulicy Jezuickiej organizuje w sobotę i niedzielę warsztaty z tworzenia biżuterii i dekoracji butów (obowiązują wcześniejsze zapisy).

W trakcie niedzieli handlowej będzie można zapoznać się też z projektem nowej organizacji ruchu na Starym Mieście, która jest obecnie przedmiotem konsultacji społecznych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści