58% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 12 • L 12
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPokaz siły. Chemik zdemolował mistrza Niemiec w półfinale turnieju w Solcu Kujawskim
Memoriał Wojciecha Wesołowskiego_ Chemik Bydgoszcz-Berlin Recycling Volley's_ Bartosz Filipiak_ SF
29.09.2018 | 08:28

W sobotnim finale Chemik zagra z Treflem Gdańsk.

Na zdjęciu: Bartosz Filipiak (w ataku) rozbijał blok rywali i atakował ze skutecznością 76%.

Kapitalny mecz bydgoskich siatkarzy w półfinale memoriału Wojciecha Wesołowskiego. Podopieczni Jakuba Bednaruka rozbili mistrza Niemiec Berlin Recycling Volley.

Pierwszego dnia memoriału rozegrano dwa półfinałowe spotkania. Chemik ograł mistrza Niemiec, imponując grą zwłaszcza w trzecim secie, którego rozpoczął od prowadzenia 11:1, a ostatecznie wygrał go 25:14. Dwa wcześniejsze sety bydgoski zespół wygrał 25:21 i 26:24.

W finale, rywalem Chemika będzie Trefl Gdańsk. Gdańszczanie w drugim półfinale po tie-breaku pokonali Onico Warszawa 3:2 (23:25, 20:25, 25:20, 27:25, 15:12). Będzie to rewanż za ubiegłotygodniowy finał memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach, gdzie w decydującym meczu również zmierzyły się ekipy z Bydgoszczy i Gdańska. Wtedy lepszy był Trefl, który wygrał po pięciu setach.

MEMORIAŁ IM. WOJCIECHA WESOŁOWSKIEGO – SOLEC KUJAWSKI – PÓŁFINAŁY – 28.09.2018 R.
ONICO WARSZAWA – TREFL GDAŃSK 2:3
(25:23, 25:20, 20:25, 25:27, 12:15)

ONICO: Brizard 8, Wiese 11, J. Nowakowski 6, Araujo Rodrigues 23, Łukasik 18, Wrona 2 oraz Jaglarski (libero), Janikowski 3, Romanutti, Kowalczyk 4.

TREFL: Kozłowski, Jakubiszak 11, Grzyb 6, Sasak 8, Schott 6, Niemiec 8 oraz Olenderek (libero), Janusz 5, Muzaj 19, Mijailović 10, Mordyl 5.

CHEMIK BYDGOSZCZ – BERLIN RECYCLING VOLLEY’S 3:0 (25:21, 26:24, 25:14)

CHEMIK: Vinhedo 1, Lipiński 8, Morozau 4, Filipiak 19, Kocacević 2, Szalacha 7 oraz A. Kowalski (libero), Witek 3, Akala, Lesiuk, Gryc 3, Sieńko, Siwicki 1, Bobrowski (libero).

BERLIN RECYCLING: Zimmermann, Russell 15, Guss 7, White 13, Tuia 4, Klein 4 oraz Bogaczew (libero), Kuhner 1.