Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjne kamery na Fordońskiej. Kierowcy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym [WIDEO]

Dodano: 25.05.2023 | 12:48

Na zdjęciu: Zdarzenia zarejestrowano na ulicy Fordońskiej przy ulicy Traktorzystów.

Fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci przeprowadzili na ulicy Fordońskiej działania „Bezpieczny pieszy”. Do obserwacji wykorzystali mobilne centrum monitoringu, którego kamery zarejestrowały dwie bardzo niebezpieczne sytuacje. Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność, kiedy zbliżają się do przejść dla pieszych.

Wczoraj (24 maja) na terenie Bydgoszczy i powiatu, zrealizowane zostały działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności pieszych.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do niezmotoryzowanych, którym również bacznie się przyglądali. Do działań mundurowi wykorzystali mobilne centrum monitoringu, którego kamery zarejestrowały między innymi dwie skrajnie niebezpieczne sytuacje, gdzie mogło dojść do tragedii – informuje sierż. Oskar Nowak z zespołu komunikacji społecznej KMP w Bydgoszczy. Zdarzenia zarejestrowano na ulicy Fordońskiej przy ulicy Traktorzystów.


CZYTAJ TAKŻE: Zaawansowane prace na trasie Brzoza-Łabiszyn [ZDJĘCIA]


Podczas działań policjanci ujawnili 109 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych, za które nałożyli 64 mandaty karne, skierowali siedem wniosków o ukaranie do sądu, a 38 kierujących pouczyli. Niechronieni uczestnicy także popełnili szereg wykroczeń (aż 82). Głównie przekraczali jezdnię w miejscu niedozwolonym (68).

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments