Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycje w regionieZaawansowane prace na trasie Brzoza-Łabiszyn [ZDJĘCIA]
25.05.2023 | 12:38

Zaawansowane prace na trasie Brzoza-Łabiszyn [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski

Trwa gruntowna modernizacja drogi wojewódzkiej nr 254. Zostały ułożone pierwsze warstwy nawierzchni.

Ułożone zostały pierwsze warstwy nawierzchni na odcinkach trzynastokilometrowej trasy łączącej Brzozę z Łabiszynem. Koszt prac wyniesie ok. 53 mln zł. Inwestycja jest realizowana z wykorzystaniem środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dzięki dobrej współpracy z wykonawcą modernizację drogi wojewódzkiej nr 254 realizujemy w bardzo dobrym tempie. Jeszcze w tym roku rozpoczniemy też kolejne etapy tej inwestycji związanej z przebudową odcinka Łabiszyn-Barcin. Przygotowujemy się również do budowy ostatniego etapu obwodnicy Mogilna. Wszystkie te przedsięwzięcia poprawią przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, którzy codziennie korzystają z tej trasy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wykonawcą jest firma Transpol z Łojewa (pow. inowrocławski). Prace rozpoczęły się pod koniec stycznia tego roku i do tej pory zrealizowanych zostało 30%. Pierwsze warstwy nawierzchni zostały już ułożone m.in. między Kobylarnią i Antoniewem. Wzmocniona zostanie też konstrukcja jezdni do 11,5 tony na oś.

Skorygowano również niebezpieczne łuki drogi w rejonie Kobylarni. Natomiast w Brzozie ułożono kanalizację deszczową i obecnie są realizowane roboty brukarskie. Zaawansowane prace trwają też przy budowie kładki i remoncie mostu w Olimpinie oraz przy budowie kanalizacji deszczowej w Łabiszynie.

Realizowane roboty obejmują także:

 • przebudowę poboczy i istniejących zjazdów do posesji
 • przebudowę skrzyżowań
 • budowę rond w Łabiszynie na połączeniu z drogą wojewódzką nr 246 oraz w Brzozie na skrzyżowaniu z ulicą Powstańców Wielkopolskich
 • przebudowę i budowę chodników na terenach zurbanizowanych
 • budowę ciągów pieszo-rowerowych
 • budowę zatok autobusowych
 • budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej na wybranych odcinkach
 • instalację elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego

W związku z prowadzonymi pracami, zamknięty został ruch na odcinku Łabiszyn-Kobylarnia. Dopuszczony jest jedynie ruch pojazdów do posesji znajdujących się przy drodze, transport publiczny, przejazd służb komunalnych i pojazdów budowy.

Inwestycja w liczbach:

 • wartość  inwestycji: 53 mln zł
 • zaawansowanie rzeczowe: 30%
 • długość odcinka (Brzoza-Łabiszyn): 13,2 km
 • nowa nośność: 11,5 tony na oś
 • gwarancja: 7 lat

Wykonawca prac planuje jeszcze w tym roku zakończenie większości podstawowych prac na odcinku Brzoza-Łabiszyn. Natomiast prace wykończeniowe będą realizowane w pierwszej połowie przyszłego roku.

W 2023 roku planowane jest również rozpoczęcie prac na odcinku drogi wojewódzkiej nr 254 z Łabiszyna do Barcina. Inwestycja jest realizowana w trybie “zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą jest firma Drogomex, która zakłada uzyskanie zezwolenia na rozpoczęcie prac jeszcze we wakacje. Jeszcze w tym roku ma także zostać zlecona budowa drugiego etapu obwodnicy Mogilna.

W tym roku przeprowadzone zostaną również remonty trzech odcinków drogi wojewódzkiej nr 254:

 • Mogilno-Wiecanowo: długość 2,3 km (powiat mogileński, przygotowania do podpisania umowy o wartości 2,1 mln zł)
 • Barcin-Krotoszyn: długość 1,1km (powiat żniński, trwa przetarg na realizację prac)
 • Żabno-Wylatowo: długość 2,8 km (powiat mogileński, przygotowania do przetargu)
Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
7 dni temu

Kurwa zamknęli całą drogę i piszecie o jakiś zawansowanych pracach

Juri
Juri
7 dni temu

W normalnym kraju te 13 kilometrów byłoby już oddane do użytku a nie marne 30%

Łukasz
Łukasz
6 dni temu

Jakie zaawansowane prace w Brzozie? Dziennikarz powinien weryfikować informacje a nie pisać bzdury… Od 3 tygodni ani jednego pracownika. Ustawili krawężniki o wysokości połowy ogrodzenia nieruchomości, przez co właściciele przyległych do drogi działek stracili dostęp do drogi publicznej. Zrobiło się niemiło to zwinęli sprzęt i zniknęli…