Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicja kontrolowała okolice Zalewu Koronowskiego. Sprawdzono wędkarzy i osoby wjeżdżające do lasu
11.08.2021 | 13:45

Policja kontrolowała okolice Zalewu Koronowskiego. Sprawdzono wędkarzy i osoby wjeżdżające do lasu

Na zdjęciu: Funkcjonariusze wspólnie z leśnikami kontrolowali tereny w rejonie Zalewu Koronowskiego pod kątem łamania przepisów związanych m.in. z zaśmiecaniem przez wędkarzy ich stanowisk do amatorskiego połowu ryb.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policyjni „wodniacy” z bydgoskiej komendy patrolują nie tylko akweny, ale także tereny do nich przyległe – najczęściej lasy. Niejednokrotnie współpracują w tym zakresie ze Strażą Leśną. Podczas wczorajszej akcji w rejonie Zalewu Koronowskiego funkcjonariusze pouczyli dwie osoby i wystawili jeden mandat za rozpalanie ogniska w lesie.

Czas wolny i ładna pogoda skutkują tym, że mamy ochotę odpoczywać na łonie natury. Jednak nie wszyscy i nie zawsze robią to w sposób, który jest bezpieczny dla nich samych i dla otoczenia. – Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo na terenach leśnych i przywodnych, swoje służby pełnią policyjni „wodniacy”. We wczorajszych (10 sierpnia) działaniach wspierali ich w tym leśnicy z Nadleśnictwa Zamrzenica – informuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.
Funkcjonariusze wspólnie z leśnikami kontrolowali tereny w rejonie Zalewu Koronowskiego pod kątem łamania przepisów związanych m.in. z rozpalaniem ognisk w lasach, wjazdem pojazdami do lasów czy zaśmiecania przez wędkarzy ich stanowisk do amatorskiego połowu ryb. Przepisy precyzują, że stanowisko do amatorskiego połowu ryb powinno być posprzątane przez wędkarza z niego korzystającego w obrębie 5 metrów. – Patrol wylegitymował 12 osób. Dwie z nich zostały pouczone za brak kapoków na łodzi wędkarskiej, a jedna osoba została ukarana mandatem karnym za rozpalanie ogniska w lesie – wylicza podkom. Kowalska.


CZYTAJ TAKŻE: Nowe urządzenie bydgoskiej policji. Pomoże w rozpoznaniu materiałów wybuchowych i psychotropów [WIDEO]


W dalszym ciągu policjanci apelują o rozwagę podczas korzystania z lasu oraz o stosowanie się do przepisów dotyczących zakazu wjeżdżania pojazdami do lasów, rozpalania ognia w bliskim sąsiedztwie lasu i innych przepisów mających zapewnić bezpieczeństwo w lesie i jego okolicy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści