Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policja obserwowała rondo Fordońskie. Łapano jadących na czerwonym [WIDEO]

Dodano: 11.10.2023 | 11:50

Na zdjęciu: Policjanci obserwowali rondo Fordońskie z drona.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” kolejny raz przyglądali się zachowaniu kierowców na bydgoskich ulicach. Tym razem za pomocą policyjnego drona obserwowali rondo Fordońskie w Bydgoszczy. Niestety nadal nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów. W tym przypadku chodzi głównie o kwestie wjazdu na skrzyżowanie lub zjazdu z niego na czerwonym świetle.

Wczoraj (10 października) przed południem policjanci przy użyciu policyjnego drona obserwowali rondo Fordońskie. Ich uwaga była skierowana na kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim do sygnalizacji świetlnej i wjeżdżali na rondo lub z niego zjeżdżali na czerwonym świetle.

Patrole zmotoryzowane znajdujące się za mostem Pomorskim były informowane przez obsługę drona o niezdyscyplinowanym kierowcy. Mundurowi zatrzymywali wskazane auto i rozliczali osobę siedzącą za kierownicą za popełnione wykroczenie – informuje kom. Lidia Kowalska z biura prasowego bydgoskiej komendy.

W trakcie działań policjanci zatrzymali 12 kierowców, którzy wjechali na czerwonym świetle na skrzyżowanie lub z niego zjeżdżali. 11 z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a w sprawie jednego mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Za tego typu wykroczenie kierującemu pojazdem grozi mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 15 punktów karnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jioo
Jioo
4 miesięcy temu

A może psy by ustawiły się na skrzyżowaniu ulic Kamienna , Fordońska i Sporna i pomogły w rozładowaniu wiecznego korka

hashtag
hashtag
4 miesięcy temu

Dostawczaki, skody i beemki – czyli standard, idealna reprezentacja elity polskich kierowców