[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akcja policji przed szkołą w Osielsku. Cel – troska o bezpieczeństwo dzieci

Dodano: 01.09.2022 | 13:53

Na zdjęciu: Dzieciom oraz mundurowym towarzyszyła alpaka o imieniu Lilka z Krainy Dolnej Wisły.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dziś (1 września), w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023, profilaktycy z bydgoskiej komendy zainaugurowali w Osielsku akcję pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”. Funkcjonariuszy można było spotkać w pobliżu przejścia dla pieszych znajdującego się przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków.

W ramach akcji dzieci udające się do szkoły na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego mogły bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych wraz z policjantami oraz Polfinkiem. Dzieciom oraz mundurowym towarzyszyła alpaka o imieniu Lilka z Krainy Dolnej Wisły.

Młodzi uczniowie otrzymali od mundurowych cenne wskazówki, jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Co więcej, otrzymali od nich odblaski, by zawsze być widocznym na drodze. Po bezpiecznym przejściu przez jezdnię na każdego ucznia czekał słodki poczęstunek. Na ich twarzach wywołał uśmiech pomimo tego, że okres wakacyjny się zakończył, a przed każdym z nich pojawiły się nowe wyzwania – relacjonuje mł. asp. Przemysław Radaszewski z Wydziału Prewencji KMP Bydgoszcz.

W najbliższym czasie akcja będzie kontynuowana. Policjanci chcą bowiem dotrzeć do świadomości jak największej liczby uczniów, a także zwrócić uwagę kierującym pojazdami mechanicznymi na zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie przejeżdżania obok placówek oświatowych.

CZYTAJ TAKŻE O WCZORAJSZYM POŻARZE BUDYNKU MIESZKALNEGO W OSIELSKU

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments