[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trudna służba bydgoskich „wodniaków”. Zobacz, jak wygląda od kulis [WIDEO]

Dodano: 10.08.2022 | 11:30

Na zdjęciu: Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy przygotowała film, w którym możemy zobaczyć kulisy pracy funkcjonariuszy na podbydgoskich jeziorach.

Fot. KWP Bydgoszcz

Służba policyjnych „wodniaków” to masa wyrzeczeń, ale także szkoleń i kursów, dzięki którym mogą skutecznie dbać o bezpieczeństwo ludzi zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy przygotowała film, w którym możemy zobaczyć kulisy pracy funkcjonariuszy na podbydgoskich jeziorach.

Od 15 czerwca 2022 policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy rozpoczęli sezon letni, tworząc, jak co roku, placówkę Policji wodnej w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim. Ponadto, pełnią także służbę nad jeziorem Borówno, Jezuickim i Piecki, a dodatkowo zabezpieczają regaty zarówno na Brdzie, jak i Wiśle, biorą również udział w działaniach profilaktycznych w ramach ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Ich codzienna służba pełna jest wyrzeczeń, a każdy dzień przynosi nowe wyzwania.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kulisy pracy policyjnych „wywiadowców” z Bydgoszczy [WIDEO]


Bydgoscy „wodniacy” to wykwalifikowani ratownicy, którzy posiadają uprawnienia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz ratownictwa wodnego. Funkcjonariusze przechodzą szkolenia zawodowe, które odbywają się w Centrum Szkolenia Policji Legionowo, a dotyczą umiejętności pływania w warunkach ekstremalnych. Ćwiczenia organizowane są na jeziorach mazurskich w niskich temperaturach oraz przy silnych wiatrach. W większości pływanie odbywa się w porze nocnej, gdzie policjanci uczą się, jak korzystać z urządzeń GPS – mówi asp.szt. Jarosław Wojnowski, kierownik Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy.

Na wyposażeniu bydgoskich „wodniaków” znajdują się trzy łodzie z tego dwie typu R2, trzy samochody terenowe oraz dwa quady, dzięki którym są wstanie dojechać w każde miejsce i udzielić niezbędnej pomocy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments