Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci na quadach patrolowali Dolinę Śmierci i Górki Fordońskie. Zwracali uwagę na motocykle crossowe
fordon
01.06.2021 | 13:25

Policjanci na quadach patrolowali Dolinę Śmierci i Górki Fordońskie. Zwracali uwagę na motocykle crossowe

Na zdjęciu: Policjanci patrolowali m.in. Dolinę Śmierci.

Fot. KWP Bydgoszcz

W minioną niedzielę (30 maja) policjanci na quadach patrolowali obszar Doliny Śmierci i Górek Fordońskich. Celem akcji było zwrócenie szczególnej uwagi na niebezpieczną jazdę motocyklami typu cross i innymi pojazdami po terenach uczęszczanych przez spacerowiczów.

Działania, prowadzone przez funkcjonariuszy z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych, były prowadzone na obszarze Doliny Śmierci, osiedli w Fordonie, Brdyujścia i lasów Leśnictwa Jastrzębie. Patrole były prowadzone z wykorzystaniem quadów.


CZYTAJ TAKŻE: Będzie nowe połączenie Fordonu z Myślęcinkiem?


Policjanci kontrolowali powyższe tereny pod kątem niestosowania się do przepisów związanych z wjazdem do lasu w miejscu zabronionym, rozniecania ognia w lesie oraz jego obrębie poza miejscami wyznaczonymi. Podczas patrolu Górek Fordońskich i Doliny Śmierci funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na motocykle tzw. „crossy” oraz lekkie i ciężkie czterokołowce – quady, które pojawiają się na naszych drogach i szlakach turystycznych – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Podczas służby w rejonie Brdyujścia policjanci sprawdzali natomiast teren wzdłuż rzek Brdy i Wisły. Podczas działań sprawdzali, czy wędkarze posiadają stosowne dokumenty uprawniające do amatorskiego połowu ryb.  Jak dodaje kom. Słomski, w związku z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego policjanci – wzorem lat ubiegłych – planują kolejne wzmożone kontrole, które skupiać się będą na sprawdzeniu wymaganych uprawnień i dokumentów. – Działania będą też prowadzone pod kątem dewastacji terenów leśnych i przywodnych – informuje przedstawiciel zespołu prasowego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
3 miesięcy temu

Ciekawe czy pogonili jakiegoś chuligana na kładzie czy motocyklu czy tylko sami robili hałas i smród.

Powiązane treści