Bydgoszcz
24C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 24 • L 23
29C
Pon
24C
Wt
23C
Sr
20C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBędzie nowe połączenie Fordonu z Myślęcinkiem? Rada osiedla przedstawia dwie propozycje
28.05.2021 | 13:42

Będzie nowe połączenie Fordonu z Myślęcinkiem? Rada osiedla przedstawia dwie propozycje

Na zdjęciu: Mieszkańcy Fordonu liczą na to, że linia 82 zostanie wreszcie wydłużona do Myślęcinka.

Fot. Jakub Soboczyński

Mieszkańcy Fordonu od dłuższego czasu apelują o dodatkowe połączenie z Myślęcinkiem, argumentując, że linia tramwajowa nr 10 nie obsługuje znacznej części osiedli. W ich głos wsłuchała się Rada Osiedla Nowy Fordon, która postuluje do władz miasta o przedłużenie trasy linii nr 82 albo stworzenie nowej linii z osiedla Tatrzańskiego.

Obecnie Fordon i leśny park w Myślęcinku łączy jedna linia tramwajowa – nr 10. Wcześniej, przed uruchomieniem tramwaju, czasowo przedłużano tam kursy linii 65. Wielu mieszkańców osiedla uważa jednak, że większość osiedli jest zbyt oddalona od tramwaju i konieczne jest utworzenie dodatkowej linii autobusowej. W ślad za tymi opiniami poszła Rada Osiedla Nowy Fordon, która skierowała wniosek do prezydenta miasta.

Rada przedstawiła dwie propozycje zmian w komunikacji. Pierwszą z nich jest utworzenie linii autobusowej z pętli Tatrzańskie przez ulicę Pelplińską, Twardzickiego, Korfantego, Pod Skarpą, Zamczysko i Gdańską aż do pętli Myślęcinek. Miałaby ona kursować w okresie letnim z częstotliwością co godzinę.


CZYTAJ WIĘCEJ: W czerwcu koniec zwężenia na Wiaduktach Warszawskich


Druga propozycja to postulowana od dłuższego czasu przez mieszkańców Fordonu (a nawet zgłaszana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego) propozycja przedłużenia trasy linii nr 82. Obecnie kończy ona swój bieg na pętli przy ulicy Zamczysko. Fordoniacy argumentują, że wydłużenie jej trasy o trzy kilometry znacznie ułatwiłoby komunikację z Fordonu do Myślęcinka.

Park miejski Myślęcinek jest miejscem chętnie odwiedzanym przez bydgoszczan – tym bardziej, że położony jest w niewielkiej – ok. 3 km – odległości od centrum miasta. Jednakże dla bydgoszczan mieszkających w Fordonie chęć korzystania z uroków tego miejsca okupiona jest koniecznością długiego dojazdu środkami komunikacji miejskiej przez centrum miasta, również z przesiadkami – argumentuje przewodniczący rady osiedla Jan Kwiatoń. Podkreśla on, że o utworzenie linii zwrócili się mieszkańcy Fordonu, a zwłaszcza osiedla Tatrzańskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Makumba
Makumba
22 dni temu

Już znam odpowiedź rzecznika ZDMiKP. A będzie to coś w ten deseń: Przyjrzymy się sprawie, zrobimy obliczenia czy to się opłaca, ba, będą nawet konsultacje społeczne, żeby na końcu wydać oświadczenie. Niestety w budżecie miasta nie ma na to pieniędzy, ale nie wyrzucamy pomysłu do kosza. I tak, w roku wyborczym na prezydenta miasta, kandydat Bruski, będzie obiecywał powstanie linii autobusowej która połączy Fordon z Myslecinkiem…. I tak wkoło Macieju… Patrz remont ulicy Nakielskiej

Max2
Max2
22 dni temu

Raczej Bruski 23r nie będzie mógł kandydować bo PiS co zmieniał w ustawie aby Prezydenci mogli rządzić max dwie kadencje. Tylko nie jestem pewien czy ta ustawa weszła.

pasażer
pasażer
22 dni temu

jakie nowe linie jak nie ma pieniędzy na obecne ,zresztą zachwile komunikacja miejska stanie oby po roku szkolnym.

Last edited 22 dni temu by pasażer

Powiązane treści