Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Będzie nowe połączenie Fordonu z Myślęcinkiem? Rada osiedla przedstawia dwie propozycje

Dodano: 28.05.2021 | 13:42

Na zdjęciu: Mieszkańcy Fordonu liczą na to, że linia 82 zostanie wreszcie wydłużona do Myślęcinka.

Fot. Jakub Soboczyński

Mieszkańcy Fordonu od dłuższego czasu apelują o dodatkowe połączenie z Myślęcinkiem, argumentując, że linia tramwajowa nr 10 nie obsługuje znacznej części osiedli. W ich głos wsłuchała się Rada Osiedla Nowy Fordon, która postuluje do władz miasta o przedłużenie trasy linii nr 82 albo stworzenie nowej linii z osiedla Tatrzańskiego.

Obecnie Fordon i leśny park w Myślęcinku łączy jedna linia tramwajowa – nr 10. Wcześniej, przed uruchomieniem tramwaju, czasowo przedłużano tam kursy linii 65. Wielu mieszkańców osiedla uważa jednak, że większość osiedli jest zbyt oddalona od tramwaju i konieczne jest utworzenie dodatkowej linii autobusowej. W ślad za tymi opiniami poszła Rada Osiedla Nowy Fordon, która skierowała wniosek do prezydenta miasta.

Rada przedstawiła dwie propozycje zmian w komunikacji. Pierwszą z nich jest utworzenie linii autobusowej z pętli Tatrzańskie przez ulicę Pelplińską, Twardzickiego, Korfantego, Pod Skarpą, Zamczysko i Gdańską aż do pętli Myślęcinek. Miałaby ona kursować w okresie letnim z częstotliwością co godzinę.


CZYTAJ WIĘCEJ: W czerwcu koniec zwężenia na Wiaduktach Warszawskich


Druga propozycja to postulowana od dłuższego czasu przez mieszkańców Fordonu (a nawet zgłaszana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego) propozycja przedłużenia trasy linii nr 82. Obecnie kończy ona swój bieg na pętli przy ulicy Zamczysko. Fordoniacy argumentują, że wydłużenie jej trasy o trzy kilometry znacznie ułatwiłoby komunikację z Fordonu do Myślęcinka.

Park miejski Myślęcinek jest miejscem chętnie odwiedzanym przez bydgoszczan – tym bardziej, że położony jest w niewielkiej – ok. 3 km – odległości od centrum miasta. Jednakże dla bydgoszczan mieszkających w Fordonie chęć korzystania z uroków tego miejsca okupiona jest koniecznością długiego dojazdu środkami komunikacji miejskiej przez centrum miasta, również z przesiadkami – argumentuje przewodniczący rady osiedla Jan Kwiatoń. Podkreśla on, że o utworzenie linii zwrócili się mieszkańcy Fordonu, a zwłaszcza osiedla Tatrzańskiego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Makumba
Makumba
2 lat temu

Już znam odpowiedź rzecznika ZDMiKP. A będzie to coś w ten deseń: Przyjrzymy się sprawie, zrobimy obliczenia czy to się opłaca, ba, będą nawet konsultacje społeczne, żeby na końcu wydać oświadczenie. Niestety w budżecie miasta nie ma na to pieniędzy, ale nie wyrzucamy pomysłu do kosza. I tak, w roku wyborczym na prezydenta miasta, kandydat Bruski, będzie obiecywał powstanie linii autobusowej która połączy Fordon z Myslecinkiem…. I tak wkoło Macieju… Patrz remont ulicy Nakielskiej

Max2
Max2
2 lat temu

Raczej Bruski 23r nie będzie mógł kandydować bo PiS co zmieniał w ustawie aby Prezydenci mogli rządzić max dwie kadencje. Tylko nie jestem pewien czy ta ustawa weszła.

pasażer
pasażer
2 lat temu

jakie nowe linie jak nie ma pieniędzy na obecne ,zresztą zachwile komunikacja miejska stanie oby po roku szkolnym.

Last edited 2 lat temu by pasażer