Bydgoszcz
14C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 14 • L 12
10C
Sob
12C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicjanci obserwowali kierowców na drodze do Bydgoszczy. Nie obyło się bez mandatów
DK25 Buszkowo
03.11.2021 | 06:56

Policjanci obserwowali kierowców na drodze do Bydgoszczy. Nie obyło się bez mandatów

Na zdjęciu: W trakcie działań w Buszkowie, policjanci ujawnili kierowców, którzy wyprzedzali inne pojazdy na podwójnej linii ciągłej.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze bydgoskiej drogówki obserwowali kierowców na DK25 w Buszkowie. – Zachowania kilku kierujących odbiegały daleko od prawidłowych – mówią.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrolę w miniony piątek (29 października). – Obserwowali zachowania kierujących na tej uczęszczanej trasie przebiegającej przez nasz powiat – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W trakcie działań, funkcjonariusze przeprowadzili dwadzieścia jeden kontroli pojazdów, z których dwaj kierujący nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania i obowiązujących przepisów. – Wyprzedzali inne pojazdy w niedozwolonym miejscu – na podwójnej linii ciągłej – wyjaśnia kom. Kowalska i precyzuje, że taryfikator za to wykroczenie przewiduje mandat w wysokości dwustu złotych oraz pięć punktów karnych. – Nie wszyscy kierowcy wiedzą, że nie wolno wyprzedzać w miejscach, gdzie jest podwójna linia ciągła – mówią funkcjonariusze.


CZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoscy policjanci szukają świadków zdarzeń drogowych na terenie miasta


Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej nie było jedyną przewiną kierujących. – Policjanci ponadto odnotowali dziewięć innych wykroczeń popełnionych przez kierujących – dodaje kom. Lidia Kowalska i wyjaśnia: – W głównej mierze dotyczyły one niewłaściwego stanu oświetlenia pojazdów (w czterech przypadkach), a jedno braku świateł. Ponadto stwierdzili niewłaściwe przewożenie ładunku (bez zabezpieczenia), brak uprawnień do kierowania pojazdem, brak tablicy rejestracyjnej oraz ostrzeganie innych kierowców o kontroli drogowej. 

W trakcie działań w Buszkowie, policjanci ukarali dziewięciu kierowców mandatem karnym, a dwóch innych pouczyli. – Policjanci drogówki zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane – słyszymy od funkcjonariuszy.

Policjanci obserwowali kierowców na drodze do Bydgoszczy. Nie obyło się bez mandatów
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
Radek
6 miesięcy temu

a czemu tam jest podwójna ciągła na takiej prostej drodze?

Krzysztof
Krzysztof
6 miesięcy temu

Zakładam, że ze względu na przystanki autobusowe które widać na nagraniu.