[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci podsumowali ostatnie dni na drogach. Nie obyło się bez wypadków i pijanych kierowców

Dodano: 03.11.2022 | 08:55

Na zdjęciu: Do jednego z groźniejszych wypadków w trakcie przedłużonego weekendu doszło na skrzyżowaniu Gajowej i Swarzewskiej w Bydgoszczy, gdzie mercedes uderzył w drzewo, a do szpitala przewieziono sześć osób.

Fot. Pomoc Drogowa Krystian Andruszczenko

Policjanci podsumowali działania w trakcie długiego weekendu na drogach Kujaw i Pomorza. Nie obyło się bez wypadków – w tym śmiertelnego – oraz kierujących, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.

Policyjna akcja „Znicz 2022” rozpoczęła się w piątek (28 października) i zakończyła wczoraj (2 listopada) wieczorem. Funkcjonariusze zwracali w głównej mierze uwagę na organizację ruchu w pobliżu nekropolii.

Jak przebiegały ostatnie dni na kujawsko-pomorskich drogach? – Od piątku do wtorku doszło do dziesięciu wypadków, w których zginęła jedna osoba, a trzynaście zostało rannych – informuje rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz i precyzuje, że w tym czasie odnotowano na drogach regionu także 253 kolizje. Jedyny śmiertelny wypadek miał miejsce w piątkowe popołudnie przy ul. Dziewulskiego w Toruniu, gdzie w obrębie przejścia dla pieszych kierujący saabem potrącił 81-latkę. Kobieta następnie zmarła w szpitalu w wyniku doznanych obrażeń, zaś kierowca chciał uciec z kraju. Zatrzymano go w Gnieźnie, w autokarze odbywającym kurs w stronę granicy. Mężczyzna – i to już wiadomo – najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, bowiem sąd przychylił się do wniosku prokuratorskiego o zastosowanie właśnie tego środka zapobiegawczego.

Do innego groźnego wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór u zbiegu Gajowej i Swarzewskiej na bydgoskich Bartodziejach, gdzie z nieustalonych przyczyn mercedes uderzył w drzewo i barierkę. W pojeździe podróżowało sześć osób, wszystkie zostały przewiezione do szpitala.

Podczas przedłużonego weekendu nie obyło się także bez kierujących na podwójnym gazie. – Pomimo szeroko zakrojonej akcji informacyjnej dotyczącej działań na drogach, od piątku do wtorku policjanci zatrzymali 112 osób, które zdecydowały się prowadzić pojazd, będąc pod wpływem alkoholu – mówi Chlebicz.

Policjanci podsumowali ostatnie dni na drogach. Nie obyło się bez wypadków i pijanych kierowców
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments