Bydgoszcz
15C
Słonecznie
41% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 14
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolicjanci rywalizowali o miano „Dzielnicowego Roku” [WYNIKI]
22.09.2016 | 12:50

Policjanci rywalizowali o miano „Dzielnicowego Roku” [WYNIKI]

Dziś policjanci musieli się wykazać znajomością teorii i praktyki.

Na zdjęciu: Pani dzielnicowa strzela.

Fot. Stanislaw Gazda

W KWP w Bydgoszczy   odbyły  się eliminacje wojewódzkie do IX Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Żeby zakwalifikować się do etapu centralnego trzeba było zdać test z wiedzy zawodowej, pokazać w praktyce jak się sobie radzi w sytuacji przyjęcia interesanta, a także jaką ma  się sprawność strzelecką.

Celem zawodów było przede wszystkim:

– poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych,- aktywowanie inicjatywy własnej dzielnicowych,- podnoszenie skuteczności działań dzielnicowego, zapewniających stałą poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie służbowym,- wyróżnienie rangi służby dzielnicowego,- wyłonienie najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko–pomorskiego.

W zawodach uczestniczyło 38 dzielnicowych z 19 komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko–pomorskiego, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji powiatowych w czerwcu tego roku.

Zwycięzcą finału wojewódzkiego został i tytuł najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko-pomorskiego otrzymał:

mł.asp. Rafał Przybysz z KPP w Radziejowie

Miejsce drugie zajął:

st.asp. Paweł Kortz z KMP w Toruniu

Na trzecim miejscu uplasował się:

mł. asp. Karol Górny z KPP w Mogilnie

Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychałę.

Policjanci, którzy zajęli odpowiednio 4, 5 i 6 miejsca otrzymali nagrody ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego.

Dzielnicowi, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach otrzymali nagrody ufundowane przez Kujawsko-Pomorską Grupę Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA:

mł. asp. Karol Górny z KPP w Mogilnie– zwycięzca testu wiedzy policyjnej

st. asp. Jacek Podgórski z KPP w Tucholi – zwycięzca konkurencji strzelanie

asp. Emilian Banaszak z KPP w Mogilnie – zwycięzca konkurencji symulacja przyjęcia interesanta

W zawodach prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Puchary za zwycięstwo w tej klasyfikacji otrzymały jednostki:

1. KPP w Mogilnie

2. KMP w Toruniu

3. KPP w Radziejowie

Przeprowadzenie eliminacji wojewódzkich, poza formą rywalizacji, stało się również znakomitą okazją do doskonalenia umiejętności zawodowych, które z całą pewnością zaprocentują podczas pełnienia codziennej służby.

Ponadto, z uczestnikami eliminacji omawiano nowe rozwiązania dotyczące służby dzielnicowych, które na bieżąco są wprowadzane w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, w tym w szczególności rozwiązania jakie niesie za sobą uruchomiona na urządzenia mobilne aplikacja „Moja Komenda”, pozwalająca na szybkie odnalezienie właściwego dzielnicowego, jak też nawiązanie bezpośredniego z nim kontaktu zarówno drogą telefoniczną, jak i poprzez utworzone w sierpniu 2016 r. indywidualne konta poczty e-mail.

Wskazano także na nowe rozwiązania wprowadzone w programie „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa”, który ułatwia mieszkańcom wskazywanie miejsc niebezpiecznych i szybką reakcję ze strony Policji, w tym również dzielnicowych.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 18-21 października 2016 r. w Szkole Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowali dzielnicowi, którzy indywidualnie w eliminacjach wojewódzkich zajęli pierwsze i drugie miejsce, a zatem mł.asp. Rafał Przybysz z KPP w Radziejowie i st.asp. Paweł Kortz z KPP w Mogilnie .


Podobne wpisy

Powiązane treści