Bydgoszcz
21C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicjanci skontrolowali podbydgoskie lasy
19.04.2016 | 01:48

Policjanci skontrolowali podbydgoskie lasy

Działania pod kryptonimem "Las" przeprowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej.

Na zdjęciu: W akcji wzięło udział ok. 30 funkcjonariuszy.

Fot. materiały prasowe / KWP Bydgoszcz

W ubiegły weekend (16-17 kwietnia) policjanci i strażnicy leśni kontrolowali tereny należące do nadleśnictwa Bydgoszcz, Różanna i Żołędowo. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 30 osób.

Akcja pod kryptonimem „Las” miała na celu zapobieganie popełnieniu przestępstw i wykroczeń w rejonach lasów powiatu bydgoskiego. Zadaniem mundurowych było kontrolowanie miejsc pozyskiwania i składania drewna, sprawdzanie pojazdów i osób poruszających się na terenach leśnych. Obserwowano również kompleksy leśne w pobliżu pobliskich miejscowości.

Policjanci wylegitymowali 31 osób oraz skontrolowali 20 pojazdów. Jeden dowód rejestracyjny został zatrzymany. Cztery osoby otrzymały mandat za wjazd do lasu w miejscu niedozwolonym. Pouczenia zastosowane zostały w 11 przypadkach.

Termin kontroli wcale nie był przypadkowy. Ludzie częściej odwiedzają kompleksy leśne w trakcie weekendu. Ich obecność wiąże się z większą ilością zdarzeń kryminalnych, lub wykroczeń związanych np. z rozjeżdżaniem ściółki leśnej i zaśmiecaniem miejsc postoju. Takie wnioski można wysnuć na podstawie analizy i zgłoszeń przez Straż Leśną.


Powiązane treści