Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 20 • L 19
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci uratowali niedoszłego samobójcę. 19-latek chciał się powiesić na drzewie w Fordonie
policja bydgoszcz
11.03.2020 | 14:40

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę. 19-latek chciał się powiesić na drzewie w Fordonie

Na zdjęciu: Patrol policji uratował 19-latka.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Fordonu udaremnili próbę samobójczą 19-latka. Młodzieniec miał zamiar się powiesić na drzewie, znajdującym się w rejonie Górek Fordońskich.

Wczoraj (10 marca) przed południem dyżurny fordońskich policjantów został zaalarmowany o niepokojącej sytuacji. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z mieszkańców osiedla może targnąć się na swoje życie. Policjantom udało się ustalić, że jest nim 19-latek, który wszedł na drzewo i najprawdopodobniej jest pod wpływem jakiś środków. Nie było natomiast wiadomo, gdzie dokładnie się znajduje.

Patrole policji ruszyły na poszukiwanie miejsca, gdzie miałoby dojść do próby samobójczej. Jeden z nich postanowił sprawdzić rejon Górek Fordońskich w pobliżu ulicy Jarużyńskiej. Teren ten był dobrze znany policjantom. Ich przeczucie nie zawiodło.

Na jednym z drzew, około 5 metrów nad ziemią, zauważyli siedzącego na gałęzi młodzieńca. Chłopak miał założoną na szyi linkę przytwierdzoną do drzewa. Funkcjonariusze wezwali pogotowie oraz strażaków, a także policyjnych negocjatorów. Do czasu przyjazdu wszystkich służb obserwowali zachowanie młodzieńca. 19-latek nie widział policjantów. Na uszach miał założone słuchawki – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP Bydgoszcz.

Kilkadziesiąt minut później na miejsce wysłano wszystkie służby ratunkowe. W pewnym momencie 19-latek zsunął się z gałęzi i zawisł na lince. W tym momencie podbiegli do niego policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Złapali go za nogi i podtrzymywali do góry. W tym czasie jeden ze strażaków odciął linkę. Dzięki temu 19-latkowi nic poważnego się nie stało. Chłopak trafił do szpitala, gdzie znalazł się pod opiekę lekarzy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści