Bydgoszcz
2C
Mżawka
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 2 • L 1
1C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPolicjant z Bydgoszczy po pracy sprząta lasy i osiedla. Zebrał ponad 100 worków śmieci!
marcin sikora bydgoszcz
08.01.2020 | 16:39

Policjant z Bydgoszczy po pracy sprząta lasy i osiedla. Zebrał ponad 100 worków śmieci!

Na zdjęciu: Sież. szt. Marcin Sikora i śmieci, które zebrał podczas jednej z samodzielnych akcji sprzątania okolic Górzyskowa.

Fot. KWP Bydgoszcz

Na co dzień pracuje w policji, a po pracy spędza swój czas, sprzątając „swój kawałek Polski”. Sierż. szt. Marcin Sikora z Wydziału Techniki Kryminalistycznej bydgoskiej komendy od września ubiegłego roku sprząta tereny w rejonie Bydgoszczy i Białych Błot. Planuje też założyć organizację, która będzie zajmować się walką z nielegalnym wyrzucaniem odpadów. 

Pomysł na ekologiczną aktywność narodził się na przełomie września i października 2019 roku, kiedy to sierżant Sikora wziął udział w akcji Sprzątanie Świata 2019. Stwierdził wówczas, że zacznie sprzątać swój kawałek Polski i przeszedł od słów do czynów. Zaczął od sprzątania terenów w rejonie osiedla Górzyskowo w Bydgoszczy. Samodzielnie zebrał aż 114 worków śmieci o pojemności 120 litrów oraz odpady wielkogabarytowe – około 60 opon samochodowych, trzy telewizory, drzwi wejściowe, fragmenty mebli, elementy ogrodzenia, części samochodowe i inne. Worki, rękawiczki ochronne oraz wywóz zebranych śmieci zapewnili pracownicy Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Po zakończonej wówczas pracy policjant zamieścił post z podsumowaniem akcji na swoim profilu na portalu społecznościowym. Otrzymał wiele pozytywnych komentarzy oraz wiadomości od osób, które zainspirowane skalą jego pracy również zaczęły sprzątać lasy i tereny zielone. Policjant kontynuował działania i zebrał kolejne kilkadziesiąt worków śmieci – tym razem sprzątał lasy w rejonie Bydgoszczy i Białych Błot.

By móc pójść krok dalej, w grudniu 2019 roku ukończył szkolenie „Bydgoski Inkubator NGO 2019” w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Policjant planuje założyć organizację pozarządową, która będzie zajmować się ochroną środowiska m.in. poprzez regularne organizowanie akcji sprzątania lasów i innych terenów zielonych.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Piotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Brawo Kolego .

Powiązane treści