Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjna akcja na Glinkach. Kierowcy i piesi pod okiem kamery [WIDEO]

Dodano: 10.09.2023 | 09:17

Na zdjęciu: Policjanci obserwowali ul. Glinki.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci w ubiegłą środę przeprowadzili akcję pn. „Bezpieczny pieszych” na ulicy Glinki w Bydgoszczy. Przez cały dzień kontrolowali zachowanie zarówno kierowców, jak i pieszych.

– Do działań wykorzystano mobilne centrum monitoringu, przy pomocy którego obserwowano zachowanie samych pieszych na ulicy Glinki w Bydgoszczy. Jak widzimy na nagraniu, piesi zapominają o przepisach i zasadach własnego bezpieczeństwa – mówi kom. Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Podczas całodniowych działań bydgoscy funkcjonariusze ujawnili 119 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych, a także 64 wykroczenia popełnione przez samych niezmotoryzowanych uczestników ruchu – 50 z nich dotyczyło przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Pięciu pieszych zostało ukaranych mandatem karnym, a 59 policjanci pouczyli. Natomiast w odniesieniu do zmotoryzowanych to dla 70 z nich skończyło się to mandatem karnym, a dla 49 pouczeniem.

 

Do najczęstszych wykroczeń popełnianych przez kierujących należą przekraczanie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub w innych okolicznościach, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym oraz nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Natomiast najczęstsze błędy popełniane przez osoby piesze to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, przechodzenie przez jezdnię, gdy sygnalizator nadaje sygnał czerwony, przebieganie przez jezdnię oraz wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.

– Kolejny raz zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze – mówi kom. Kowalska.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
9 miesięcy temu

Na codzień poruszam się autobusem jako kierowca na Glinkach wyścig szczurów szczególnie 5.30 w kierunku park przemysłowy Nie widać kontroli drogowej a szkoda Hulajnogi po ulicach nie oświetlone pędzą jak szaleni Dramat na Glinkch