Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczWideoPolicyjna grupa Speed na ulicach Bydgoszczy. Złapała sześciu kierowców
07.09.2019 | 07:41

Policyjna grupa Speed na ulicach Bydgoszczy. Złapała sześciu kierowców

Policjanci z bydgoskiej grupy SPEED cały czas są aktywni na terenie miasta i powiatu bydgoskiego. W miniony weekend namierzyli sześciu kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Grupa Speed działa od 19 lipca. Jej skład stanowią przede wszystkim policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze do służby wyjeżdżają nieoznakowanymi pojazdami marki BMW z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości.

– Sama nazwa „SPEED” wskazuje, jakie zadania przed nimi postawiono. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków – mówi kom. Przemysław Słomski z bydgoskiej komendy.

W ostatni weekend sierpnia policjanci z grupy SPEED uczestniczyli w działaniach związanych z bezpiecznym powrotem z wakacji. Podczas tych działań sześciu kierowców utraciło uprawnienia do jazdy.  Wszyscy zostali namierzeni policyjnym wideorejestratorem, gdy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.Oprócz utraty uprawnień do kierowania, ukarani zostali także mandatami i punktami karnymi.

Policjanci z bydgoskiej grupy „SPEED” od momentu utworzenia zespołu zatrzymali już 34 prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości.

0 0 votes
Article Rating
Policyjna grupa Speed na ulicach Bydgoszczy. Złapała sześciu kierowców

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mc Byd
Mc Byd
4 lat temu

Brawo, bezpieczna pusta droga podobnie jak od lotniska do Stryszka…. statystyki idą w górę. Na 10 to co najwyżej tradycyjnie w krzakach…inaczej trzeba się wysilić…speed= na statystyki spryt:):)

Powiązane treści