Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjny dron latał nad Bydgoszczą i DK 10. Co zaobserwował? [WIDEO]

Dodano: 29.12.2022 | 12:41

Na zdjęciu: Dron zarejestrował m.in. takie wykroczenia.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” po raz kolejny wykorzystali drona do obserwacji wykroczeń kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Tym razem powietrzny monitoring zarejestrował zdarzenia na „zebrach” znajdujących się na ulicy Fordońskiej i Wyszyńskiego w Bydgoszczy oraz na drodze krajowej numer 10 w Przyłubiu. 

Pieszy to równoprawny uczestnik ruchu drogowego i też chce być bezpieczny na drodze. Należy do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie mu bezpieczeństwa należy do priorytetów bydgoskich policjantów. Stąd też liczne działania i apele do kierowców o zwracanie uwagi i zwiększenie ostrożności podczas jazdy w rejonie przejść dla pieszych – podkreśla nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego bydgoskiej policji.

W ostatnich dniach policjanci po raz kolejny wykorzystali drona do obserwacji sytuacji w rejonie przejść dla pieszych. Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę to m.in. wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, a także wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej.

Mundurowi prowadzili działania w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się na ulicy Wyszyńskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Głowackiego oraz na ulicy Fordońskiej przy skrzyżowaniu z ulica Brzechwy w Bydgoszczy oraz na drodze krajowej numer 10 w podbydgoskim Przyłubiu. Ich rezultaty widzimy na filmie, który możecie zobaczyć na końcu tekstu. Pokazuje on, że w dalszym ciągu kierowcy nie jadą zgodnie z przepisami w rejonie przejść dla pieszych.


ZOBACZ TAKŻE: Co Robert Makłowicz sądzi o Bydgoszczy? [WIDEO]


Swym zachowaniem nie tylko narażają się na odpowiedzialność, ale przede wszystkim stwarzają w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu, ale też dla siebie samych. Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas ma prawo do znajdowania się na drodze, poruszania się po niej, a przede wszystkim każdy z nas ma prawo do bycia na tej drodze bezpiecznym – dodaje kom. Słomski.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adzia
Adzia
1 rok temu

Po co to przejście, przecież kawałek dalej jest przejście że światłami, nawet nie 50 m

Last edited 1 rok temu by Adzia