Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjny dron w Śródmieściu. Obserwował zachowania pieszych i kierowców [WIDEO]

Dodano: 13.05.2024 | 07:57

Na zdjęciu: Swoje działania, policjanci prowadzili w rejonie ulicy Ogińskiego, a do kontroli zachowań pieszych i kierowców użyli drona.

Fot. KMP Bydgoszcz / kadr z nagrania z drona

To była kolejna z akcji, którą bydgoscy policjanci przeprowadzili z ukierunkowaniem na bezpieczeństwo pieszych. Jednak zarówno oni, jak i kierujący popełnili szereg wykroczeń.

Do działań, policjanci z pionu ruchu drogowego bydgoskiej komendy wykorzystali drona, a akcję przeprowadzili w rejonie ulicy Ogińskiego w Bydgoszczy, gdzie obserwowali zachowania kierowców oraz pieszych. Wszystko to w ramach akcji „Bezpieczny pieszy”. – Akcja ta jest organizowana w celu poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też na zachowanie samych przechodniów – przypomina mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

W trakcie całodniowej obserwacji, policjanci ujawnili w sumie 92 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami wobec pieszych, ale również i 68 popełnionych przez samych pieszych. – Dwóch niechronionych uczestników ruchu drogowego zostało ukaranych mandatem karnym, a 66 policjanci pouczyli. Natomiast w odniesieniu do kierujących to dla 68 z nich skończyło się to mandatem karnym, dla 21 pouczeniem. Funkcjonariusze skierowali również 3 wnioski o ukaranie kierujących do sądu – wylicza Bratz.

Mundurowi wyliczają najczęstsze wykroczenia, jakie popełniają kierowcy, a należą do nich m.in. wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, przekraczanie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub w innych okolicznościach, zaś błędy pieszych i rowerzystów to z kolei m.in. przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz w sytuacji, gdy sygnalizator nadaje czerwone światło, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd oraz przejeżdżanie na rowerze przez przejście dla pieszych.

 

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sommo
Sommo
2 miesięcy temu

A mi się marzy żeby policyjny dron pomógł rozładować korek na skrzyżowaniu nop.kamienna-fordonska – sporna ,ale to marzenie ściętej głowy ,bo tam trzeba pracować a nie wlepić mandaty

Wodkateam
Wodkateam
2 miesięcy temu

To nie policja ma rozładowywać korki tylko algorytm działania świateł.
Może algorytm jest po prostu do dupy.