Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPolitycy PiS podsumowali kampanię wyborczą. „Te wybory zadecydują, jak Polska będzie wyglądać przez pięć lat
Tomasz Latos, Mikołaj Bogdanowicz, Ewa Kozanecka, Piotr Król
10.07.2020 | 17:23

Politycy PiS podsumowali kampanię wyborczą. „Te wybory zadecydują, jak Polska będzie wyglądać przez pięć lat

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę, 12 lipca.

Na zdjęciu: Bydgoscy politycy PiS podsumowali kampanię prezydencką.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoscy politycy Prawa i Sprawiedliwości podsumowali w piątkowe (10 lipca) przedpołudnie kampanię przed drugą turą wyborów prezydenckich.

W konferencji wzięli udział bydgoscy parlamentarzyści: Tomasz Latos, Łukasz Schreiber, Piotr Król i Ewa Kozanecka, byli na niej także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz szef klubu radnych PiS w radzie miasta Jarosław Wenderlich.

Poseł Latos zwracał uwagę, że była to dziwna kampania. – Trwała kilka miesięcy. Była w niej zmiana kandydata ze strony Platformy Obywatelskiej – mówił. Zwracał uwagę na to, że w trakcie tej kampanii niszczone były banery wyborcze prezydenta. – Ze strony konkurenta Rafała Trzaskowskiego mieliśmy deklarację pojednania i miłości, a z drugiej strony jednocześnie właśnie te wszystkie banery były niszczone i prowadzono nieelegancką, brudną kampanię – dodawał.

Latos zachęcał do tego, aby głosować właśnie na obecnego prezydenta. – Wbrew temu, co mówią przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, wiele osób deklarowało uznanie dla działań prezydenta i to, że będą na Andrzeja Dudę głosować – mówił dalej.

Nie chcemy, żeby Polska była zwijana, tylko rozwijana. Aby wzrost gospodarczy służył Polakom i żeby mogli z niego korzystać

– mówiła poseł Kozanecka. Deklarowała chęć kontynuowania programu dobrej zmiany. Łukasz Schreiber podkreślał, że to ostatnia prosta kampanii. – Te wybory zadecydują o tym, jak będzie Polska wyglądała przez najbliższe pięć lat – mówił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Wyliczał też to, jakie pieniądze otrzymała Bydgoszcz w czasie ostatniej kadencji. – 750 mln zł trafiło do przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej, 760 mln zł do bydgoskich rodzin, 80 mln w ramach programu Emerytura Plus, 360 mln zł na Szpital Uniwersytecki im. dr Jana Biziela, 290 mln zł dla Akademii Muzycznej – to są konkretne sumy. To realne osiągnięcia.

Piotr Król dziękował wolontariuszom za wsparcie w trakcie tej kampanii. – Apelujemy też do tych, którzy głosowali na innych kandydatów, aby zagłosowali na Andrzeja Dudę, to oznacza trzy lata współpracy – mówił i przypomniał, że ta współpraca była dobrze widoczna m.in. w kwestii uchwalania tarczy antykryzysowej.  – Wybór wydaje się prosty: albo trzy lata współpracy albo trzy lata wojny – zakończył.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę, 12 lipca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
1 rok temu

Panie Latos czekamy na konkrety takie S-10 bo jak na razie to takie pierdu, pierdu babci sranie. Obiecanki cacanki coś jak pan poseł Olszewski.

Leszek
Leszek
1 rok temu

Zachęcam do wyboru RT a nie tych zakłamanych z KORYTA+

Powiązane treści