Bydgoszcz
10C
Opady
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 11 • L 10
9C
Sob
12C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolonia osłabiona w niedzielę w Opolu. Nie pojedzie podstawowy młodzieżowiec
26.07.2019 | 21:08

Polonia osłabiona w niedzielę w Opolu. Nie pojedzie podstawowy młodzieżowiec

Zawodnik urazu nabawił się w tygodniu, podczas turnieju Nice Cup w Grudziądzu.

Na zdjęciu: Marcel Studziński (kask czerwony) w pierwszym meczu z Kolejarzem Opole pojechał w parze z Tomaszem Orwatem. W Opolu tak nie będzie, a partnerem Studzińskiego będzie Mateusz Tonder. W składzie Kolejarza na to spotkania znalazł się z kolei Patryk Wojdyło (kask żółty).

Fot. Szymon Fiałkowski

Żużlowcy Zooleszcz Polonii Bydgoszcz mocno osłabieni przystąpią do niedzielnego spotkania z OK Bedmet Kolejarzem Opole w ramach 13 kolejki rozgrywek II ligi.

Zobacz również:

Składy na niedzielny mecz Polonii w Opolu

Bydgoski zespół teoretycznie nadal ma szansę na zajęcie pierwszego miejsca w ligowej tabeli, jednakże zarówno w niedzielę w Opolu, jak i tydzień później na własnym torze (4.08) ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz musiałby wygrać za trzy punkty, a także jednocześnie liczyć na triumf opolskiego Kolejarza w wyjazdowym starciu z aktualnie prowadzącym w tabeli Power Duck Iveston PSŻ Poznań.

Już jednak wiadomo, że w niedzielę w Opolu Zooleszcz Polonia pojedzie osłabiona. W starciu z OK Bedmet Kolejarzem zabraknie podstawowego młodzieżowca bydgoskiej drużyny Tomasza Orwata. To pokłosie kontuzji, jakiej Orwat nabawił się w minioną środę, podczas towarzyskiego turnieju Nice Cup, jaki odbył się na torze w Grudziądzu. W czternastym wyścigu tych zawodów, Orwat uczestniczył w groźnie wyglądającej kraksie z reprezentującym Holandię Braydenem McGuinessem. Efektem jest kontuzja zawodnika Polonii, a po badaniach w szpitalu okazało się, że Orwat ma złamany obojczyk, co wyklucza jego start w niedzielę. Do momentu kontuzji, Orwat miał na swoim koncie 9 punktów (3,0,3,3).

Pod nieobecność Orwata, w niedzielnym meczu duet młodzieżowców Polonii mają stanowić Marcel Studziński i Mateusz Tonder, który w barwach bydgoskiej drużyny startuje jako gość. Nie wiadomo też, jak długo potrwa pauza podstawowego młodzieżowca Polonii.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści