Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 5 • L 2
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolonia szykuje się do setnych urodzin. Prezydent Bruski i Tony Rickardsson już złożyli życzenia [WIDEO]
13.05.2020 | 12:08

Polonia szykuje się do setnych urodzin. Prezydent Bruski i Tony Rickardsson już złożyli życzenia [WIDEO]

Na zdjęciu: Tony Rickardsson złożył życzenia Polonii Bydgoszcz.

Fot. fragment nagrania

Już w czwartek Polonia Bydgoszcz będzie obchodzić setne urodziny. Pandemia koronawirusa wymusiła zmianę urodzinowych planów, ale na Sportową napływają już życzenia.

14 maja 1920 roku została założona Polonia Bydgoszcz. W mieście nad Brdą był to trzeci klub po założonych nieco wcześniej Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim i Gwieździe. W ciągu stu lat swojego istnienia poloniści święcili największe triumfy na torze żużlowym oraz jako jeden z dwóch bydgoskich klubów występowali w piłkarskiej I lidze (dziś Ekstraklasa).

W planach działaczy klubu na obchody stulecia powstania były m.in. mecze, bieg na 10 kilometrów czy gala w operze Nova. Wiadomo już, że te plany trzeba było zmienić. Klub szykuje się jednak do jubileuszu i przyjmuje życzenia. W środę pochwalił się nagraniami od prezydenta Rafała Bruskiego, sześciokrotnego mistrza świata na żużlu i byłego zawodnika Polonii Tony’ego Rickardssona, a także byłego piłkarza klubu, a zarazem syna współzałożyciela Polonii Romana Golza.

Ja jestem z klubem od 50 lat. Chodziłem do szkoły zaraz za płotem przy ul. Skłodowskiej-Curie – wspominał na wideo prezydent Bruski, dodając, że pamięta zarówno sukcesy piłkarskie, jak i żużlowe, choć Mariana Norkowskiego na boisku nie widział. Podziwiał za to Henryka Gluecklicha. – Życzę, abyście kontynuowali sukcesy i Mariana Norkowskiego, i Henryka Gluecklicha i oczywiście Tomka Golloba – wymieniał prezydent.

Prosto ze szwedzkiej Avesty do klubowej społeczności przemówił Tony Rickardsson.- Wiem, że cały świat aktualnie cały świat przechodzi przez trudny okres spowodowany pandemią koronawirusa. Mimo wszystko wierzę, że czeka was wspaniały jubileusz stulecia istnienia klubu – mówił Szwed, życząc Polonii następnych stu lat istnienia.

Życzenia złożył także Roman Golz – piłkarz I-ligowej Polonii, a także syn współzałożyciela klubu Bernarda. – Miło mi życzyć pomyślności, rozwoju i ponownego odrodzenia – mówił.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści