Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPolski Bus znika z rynku. Czerwone autobusy zastąpi Flixbus
PolskiBus.com_4
18.12.2017 | 14:41

Polski Bus znika z rynku. Czerwone autobusy zastąpi Flixbus

Na zdjęciu: Charakterystyczne czerwone malowanie pojazdów Polskiego Busa zostanie zastąpione zielono-pomarańczową malaturą FlixBusa.

Fot. archwium

Souter Holdings Poland – właściciel marki Polski Bus – zostaje podwykonawcą niemieckiego przewoźnika FlixBus. Charakterystyczne czerwone pojazdy zostaną przemalowane na zielono-pomarańczowe barwy.

Polski Bus rozpoczął działalność w 2011 roku. Obecnie obsługuje kilkanaście połączeń krajowych i międzynarodowych. Bydgoszcz znajduje się na trasie dwóch linii – P2 do Warszawy i P13, łączącej Gdańsk z Pragą. W ubiegłym tygodniu, w serwisie Okazje Podróżnika pojawiły się doniesienia o wygaszeniu działalności spółki. Dziś informacje zostały potwierdzone przez przedstawicieli obu przewoźników.

Polski Bus poinformował, że „w ramach zacieśnienia współpracy” bilety na przejazdy ich autokarami będzie można zakupić na stronie FlixBus.pl. Wraz z zmianą marki zlikwidowany zostanie dział marketingu i obsługi klienta Polskiego Busa. FlixBus nie zamierza jednak redukować liczby połączeń (od stycznia będzie się ubiegać o zezwolenia na nowe trasy). Chce też zachować dotychczasowe etaty dla kierowców. Zmieni się za to wygląd pojazdów – charakterystyczne czerwone autobusy będą przemalowane na kolor zielony. Przy okazji zyskają też nadajniki GPS, urządzenia do obsługi pasażerów i system monitorujący bezpieczeństwo jazdy.

Warto dodać, że bilety zakupione na stronie PolskiBus.com zachowują ważność. Proces zmiany marki ma potrwać do kwietnia przyszłego roku.


Powiązane treści