Bydgoszcz
5C
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 4
3C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
4C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONSportPomorzanin dostał licencję na grę w III lidze, ale Unia Janikowo nie. Dlaczego?
unia janikowo, stadion - kowojani, wikipedia
18.06.2020 | 10:09

Pomorzanin dostał licencję na grę w III lidze, ale Unia Janikowo nie. Dlaczego?

Na zdjęciu: Na stadionie Unii Janikowo od ubiegłego roku ponownie rozgrywane są mecze III ligi.

Fot. Kowojani/Wikipedia

Pomorzanin Toruń otrzymał licencję na grę w III lidze w sezonie 2020/2021. Prawa do występu w rozgrywkach wciąż nie ma Unia Janikowo.

Zgodnie z komunikatem Pomorskiego ZPN, na początku czerwca licencje uzyskały: Chemik Police, Kotwica Kołobrzeg, KP Starogard Gdański, Mieszko Gniezno, Radunia Stężyca, Sokół Kleczew, Bałtyk Gdynia (z nadzorem infrastrukturalnym i dot. personelu), Nielba Wągrowiec (z nadzorem infrastrukturalnym), Pogoń Szczecin (rezerwy, z nadzorem infrastrukturalnym) i Świt Skolwin (z nadzorem infrastrukturalnym). W związku z rażącym naruszeniem przepisów finansowych i infrastrukturalnych licencji nie otrzymał Górnik Konin, a dla pozostałych klubów wydłużono termin na uzupełnienie dokumentacji.

W środę, 17 czerwca Pomorski ZPN wydał kolejny komunikat, informując o przyznaniu licencji Gwardii Koszalin, Pomorzaninowi Toruń, Bałtykowi Koszalin (z nadzorem infrastrukturalnym) i GKS Przodkowo (z nadzorem infrastrukturalnym). Prawa do gry w III lidze nadal nie przyznano Unii Janikowo i LKS-owi Gołuchów.

Jak informuje klub, powodem nieprzyznania licencji było naruszenie kryteriów finansowych przepisów licencyjnych. – Jest to skutek braku przesłania jednego z niezbędnych dokumentów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nasz klub w trybie natychmiastowym prześle ten dokument do Komisji Licencyjnej, składając tym samym odwołanie – wyjaśniają władze klubu.

Unia rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu w ostatni poniedziałek. Na pierwszy treningu obecnych było 24 zawodników, w tym dziewięciu graczy testowanych. Ośmiu z nich to młodzieżowcy. Z drużyną pożegnali się Mateusz Ławniczak (Warta Gorzów Wielkopolski), Mikołaj Gibas (Widzew Łódź) i Kamil Żylski (trenuje z Zawiszą).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści